Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin díky Ordinals dosáhl 44 milionů adres! Poprvé ve 14leté historii není používán jen pro transakce

Spuštění bitcoinových NFT – známých jako Ordinals – vedlo k nárůstu počtu nenulových bitcoinových adres na nové historické maximum 44 milionů.

 

Generální ředitel Binance Changpeng Zhao: BUSD Funds are Safu

 

44 milionů adres bitcoinových peněženek

Ve zprávě z 13. února analytická společnost Glassnode poukazuje na spuštění bitcoinových NFT Ordinals. Uvedla, že je to vůbec poprvé ve 14leté historii Bitcoinu, kdy je část síťové aktivity využívána k jiným účelům, než jsou peer-to-peer platební převody.

Toto je nový a jedinečný okamžik v historii bitcoinů, kdy inovace generuje síťovou aktivitu bez klasického převodu objemu mincí pro peněžní účely.

Glassnode dále informovala, že Ordinals přispěly ke „krátkodobému nárůstu využití bitcoinové sítě v poslední době.“

Ukázalo se, že NFT přineslo Bitcoinu více nových uživatelů, kteří drží peněženky s nenulovými zůstatky.

 

Spuštění NFT na Bitcoinu vytváří zvýšenou poptávku po blokovém prostoru. To se zatím nicméně výrazněji neprojevilo v růstu poplatků. Naopak to však vedlo k nárůstu průměrné velikosti bitcoinového bloku.

 

Primárním zdrojem zvýšené aktivity na bitcoinové síti v posledních dnech jsou Ordinals. Ty místo převodů mincí „nesou větší objem dat a nové aktivní uživatele,“ poznamenává Glassnode.

To znamená nárůst uživatelské základny […] z důvodu využití nad rámec typických případů použití pro investice a peněžní převody.

Někteří významní „bitcoineři,“ včetně CEO Blockstream Adama Backa, nejsou z novinky nadšení. Back nedávno vyjádřil, že se mu nelíbí protokol Ordinals, protože se odchyluje od účelu Bitcoinu jako elektronického hotovostního systému typu peer-to-peer.

Bitcoinový býk Dan Held při několika příležitostech zastával opačný pohled na věc. Ordinals podle něj přinášejí do Bitcoinu více „případů finančního využití.“

Technologické aplikace stojící za protokolem Ordinal byly umožněny soft forkem Taproot, který vstoupil v platnost v listopadu 2021. Bitcoin Ordinals byly spuštěny 21. ledna.

Závěr

I přes určité problémy a námitky některých členů bitcoinové komunity Bitcoin od spuštění Ordinals zaznamenává příliv uživatelů, kteří je vyhledávají. Pro protokol je typické, že ho nikdo neovládá a má být imunní vůči cenzuře. To však nyní paradoxně vyvolává obavy, pokud by novou funkci někdo zneužil k šíření nezákonného obsahu.

 

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!
Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

O Bitcoin se pokoušejí dva protichůdné kříže klouzavých průměrů: Týden na trzích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *