Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Regulátoři EU pro ochranu údajů žádají práh anonymity pro menší transakce v digitálním euru – připravované CBDC

Evropská rada pro ochranu údajů (EDPB) a Evropský inspektor ochrany údajů (EDPS) vydali společné stanovisko k nařízení digitálního eura. Požadují soukromí pro běžné uživatele digitální měny centrální banky EU.

Požadavky evropských agentur pro ochranu údajů k regulaci digitálního eura, navržené Evropskou komisí v červenci 2023, zahrnují několik návrhů zlepšení. Jde o to vylepšit standardy ochrany osobních údajů pro digitální měnu Evropské centrální banky (CBDC).

Současný návrh umožňuje Evropské centrální bance (ECB) a národním centrálním bankám zřídit jeden přístupový bod k údajům každého uživatele. Evropský inspektor ochrany údajů a EDPB doporučují provést posouzení s cílem určit nezbytnost a přiměřenost jednotného přístupového bodu. Zdůrazňují, že použití technických opatření pro decentralizované ukládání těchto identifikátorů je proveditelné.

Regulátoři rovněž upozorňují na nedostatečnou předvídatelnost navrhovaného mechanismu odhalování podvodů a prevence. Doporučují dále prokázat jeho nezbytnost, nebo v opačném případě zvážit „méně rušivá opatření“ z hlediska ochrany údajů.

EDPB a EDPS také „důrazně doporučují“ stanovit „práh ochrany soukromí“ pro online transakce. Mělo by se jednat o mezní hodnotu, pod kterou „denní transakce nízké hodnoty” nepodléhají sledování z hlediska boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu (AML/CFT).

Tento týden Rada guvernérů ECB oznámila „přípravnou fázi“ po dvouletém zkoumání projektu digitálního eura. Přípravná fáze potrvá dva roky a zaměří se na finalizaci pravidel pro digitální měnu a také na výběr možných emitentů. CBDC však nadále děsí zastánce finanční svobody a soukromí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *