Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Reakce: Proč jsem odhlásil odběr na youtubovém kanále Bratříček? Nenávist a politická agitka profesora Nutelly

Za tento článek mě youtuber Ondřej Tesárek alias Bratříček nepochválí! Je páteční večer a já bych si dovolil po nedávné reakci na Revoltu opět zabrousit do vod českého internetu s další reakcí. Předem chci říct, že se v článku nebudu stavět na žádnou politickou stranu, ani nebudu určovat kdo má pravdu v probíhajícím válečném konfliktu Palestiny a Izraele, takže klid.

Pokud náhodou nevíte, kdo je to Bratříček, tak jen stručně. Jde o youtubera, který si získal příliv diváků po vypuknutí války na Ukrajině. Sám jsem v té době začal poměrně pravidelně sledovat jeho streamy, kde se věnoval ruské agresi, propagandě a tomu, jak někteří lidé v České republice a na Slovensku obhajují či slovně podporují Putinův nevyprovokovaný útok na sousední stát.

Jsem poměrně velmi tolerantní člověk a často věci, které většině z vás již pravděpodobně budou vadit, prostě přejdu. To se mi na kanále Bratříček stávalo častěji, než bych sám čekal. Podtrhnout bych mohl smích namířený vůči potenciálnímu použití jaderných zbraní, který určitě nebyl na místě i vzhledem k peklu, které se ve dvou japonských městech uskutečnilo. Prožitky těch, kteří přežili dost dlouho, aby o tom mohli podat svědectví, jsou ostatně dobře zdokumentované.

Zbytečné ekonomické streamy, kde samotný Bratříček zdůraznil, že kdo se řídí jeho názory nebo je bere do úvahy při investicích, je nesvéprávný idiot, a hlavním sdělením bylo imbecilní „buy, buy, buy,” aby i nesvéprávní idioti měli měli co opakovat, si nezaslouží více rozebírat. Přejdu k Palestině. Jak všichni víme, Hamás nedávno provedl nechutný útok, při kterém zabil a umučil spoustu lidí v Izraeli, včetně dětí. Na straně Palestiny se najde údajně přinejmenším asi 20 % podporovatelů hnutí, které má tohle na svědomí. Další se najdou dokonce i v Evropě.

Od stolku daleko v ČR v teplu domova s kávou si v žádném případě nedovolím hodnotit, kdo z těchto dvou zemí je v právu. Co je ale poměrne jasné je, že radikálové jsou na obou stranách. A troufnu si říct, že jsou to právě oni, kdo způsobuje, že všichni ostatní z obou soupeřících států, kterých je většina, nemohou žít mezi sebou v míru a nějak se dohodnout.

Sdělení tohoto článku je nasnadě: nenechte se strhnout radikály a zachovejte klid. Tohle prostě stojí za napsání, byť za to pravděpodobně sklidím více hejtu, než nějaké poplácání po zádech od kohokoli. To ani nečekám v situaci, kdy se dva hádají a já přicházím s odvážnou teorií, že jsou to oba úplní magoři.

Youtuber, o kterém zde hovoříme, se mi postaral o hodně zábavy. Sdílel informace z války, která je nám velmi blízko a ovliňuje nás dosud. Tohle není hejt nebo zklamání. Respektuji právo kohokoli, vybrat si být radikální proizraelský komentátor. Přesto se snažím vás od toho odradit, protože obě radikální strany jsou si často mnohem bližší, než si jejich členové myslí.

Bratříček se k radikální pravici přidal svými výroky na streamech, kde zastával názor, že má být celý zbytek Palestiny zabrán Izraelem. Ironicky hovořil o tom, jak je použití atomové zbraně na pásmo Gaza špatný nápad. Ano, je to špatný nápad. Použít kdekoli atomovku je sakra špatný nápad, a to zcela neironicky!

Výrok, u kterého jsem zůstal v úžasu a byl pro mě poslední kapkou, byl o tom, že v Gaze žijí zvířata. Hovořit o jakékoli skupině lidí jako o zvířatech je za mě naprosto nechutné a je to pro mě daleko za hranou toho, co jsem ještě ochotný přejít. Pro pořádek nutno dodat, že to zaznělo jako názor, který podle Bratříčka zastává většina lidí v hospodě, ale z kontextu i samotného faktu, že tohle použil jako argument proti zastáncům Palestinců, je asi všem jasno, kde youtuber stojí.

Daleko za hranou zdravého rozumu.

Další část obsahu, kterou úplně nemusím, ale asi by mě úplně nedonutila sama o sobě zrušit odběr a připravit tak sám sebe o videa, která jinak považuji za relativně fajn, je neochvějná podpora vlády a prezidenta. Za všech okolností svorně a spolu na věčné časy!

Pokud vám má politika co říct, tak směle do toho, já bohužel od politiků moc nečekám. Sice se člověk občas před volbama cítí trochu bezradně, lístků je celá řada a žádný nemá hodnotu papíru, na kterém je vytištěn, ale alespoň pak nejste zklamaní. Poté, co jste se smáli, že odchází klaun Zeman a klaun Babiš, máme opět důvod ke smíchu, který poskytují dva ještě větší noví klauni.

Myslím, že nyní už je 100% bezpečné konstatovat, že zatímco generál Praporčík nabízí pobavení, které hrdě konkuruje komikům a postavám, jako je Mr.Bean a Leslie Nielsen, profesor Nutella zase svým blábolivým žvatláním poměrně zdařile zapadá do seriálového skvostu Jistě, pane premiére.

Pro Bratříčka, který se často a rád vysmívá jiným a hovoří o “slzičkách,” jsou to těžké časy, když se z jeho tolik opěvovaných hrdinů vyklubaly takové karikatury. Co je na tom neméně zábavné, je, že navdory všemu, i přes všechny nesplněné sliby a komické výstupy, Bratříčkova veliká podpora pokračuje dál!

Když byl náš premiér na nákupu v sousedním Německu, Bratříček se desítky minut horlivě rozčiloval na jeho tým, který z něj udělal gumáka. Zlí marketéři, co to udělali našemu slušnému profesorovi! Kde je ten vysoce inteligentní člověk, co podle tebe drží vládu pohromadě? Proč házet vinu jen na tým, není to krátkozraké vzhledem k tomu, že pak by už nebylo možné kritizovat kohokoli z politiků, kteří mají tým? Může snad tým za chyby a trapasy jiných politiků?

Smích vás však rychle přejde a mě přešel také. Rád bych sledoval dál, děkuju za všechnu tu zábavu, ale člověk si musí vybírat, jaké myšlenky a názory poslouchá.

Bratříček hovořil o tom, že už začala 3. světová válka. Není to pravda a jen tohle šířit mi připadá hrozně nebezpečné. Na streamu zaznělo, že Palestina a Hamás je totéž a není v tom rozdíl. Takže všichni včetně malých dětí? Má to být obhajoba pro jejich vyvraždění, ke kterému v podstatě vyzýváš? Je to snad v pořádku, protože to vlastně nejsou ani lidi? Zazněla řada dalších věcí a i na můj vkus už toho bylo moc. Více už slyšet nepotřebuju.

Závěrem chci dodat, dejte si pozor, abyste se nenechali vtáhnout do sporu dvou radikálních skupin. Není třeba se připojovat k jedné či druhé radikální skupině ani si vybírat, jestli má zaniknout Palestina, nebo má zaniknout Izrael. V obou případech se jedná o naprosté extrémy. Pokud by se i navzdory politice a náboženstí snad jednou i takoví soupeři, jako jsou Palestinci a Izraelci, naučili žít v míru, bude to díky ochotě najít kompromis. A jestli k tomu nedojde, bude to pravděpodobně kvůli nenávisti a radikálům na obou stranách.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

2 Comments

 • Kytice

  “nedovolím hodnotit, kdo z těchto dvou zemí je v právu”
  Po shlédnutí alespoň zlomku videí z útoku ze 7.10. by snad nikdo normální neměl mít problém s odsouzením spáchaných zvěrstev a postavením se na jedinou možnou správnou stranu. Namátkově – pálení nemluvňat, střílení lidí v jejich domech, mučení (sekání končetin) dětí před jejich rodiči, sekání hlavy motykou, vyříznutý plod z těhotné ženy zaživa. Historii a filozofování za těchto okolností nechejme prosím fakt na jindy.

  “ale poměrne jasné je, že radikálové jsou na obou stranách” … “jsou to oba úplní magoři”
  Opravdu radikály na obou stranách můžeme srovnávat v množství, činech a podpoře v dané společnosti? Opravdu pálí izraelští radikálové tisíce raket na Palestinu s cílem zabít co nejvíce civilistů? Nebo jak mám tuto relativizaci chápat?

  Bratříčkova videa sleduji, ale nevšiml jsem si, že by vyzýval k nějakému vyvražďování. Poprosím o konkrétní video a čas, díky.

  Netrávím moc času konzumací obsahu, ale že bych měl někdy potřebu se vyjadřovat k důvodům, když někoho přestanu sledovat…

  • Původně jsem nechtěl odpovídat, protože jsi nevěnoval čas a energii snaze o pochopení článku, ale rovnou čekáš, že já budu své zdroje věnovat tomu, že ti vše naservíruju, dohledám.. Nakonec ale přece jen doplním, že ano, dostala se k nám svědectví o zvěrstvech a samozřejmě jsem to i v článku pokud bys pozorněji četl jasně označil za nechutné. (Btw zkus si to přečíst ještě jednou bez předsudků.) Nedivím se, že tohle dokáže lidi radikalizovat ve smyslu nenávisti a ochoty odsouhlasit co nejsilnější protiútok, ale všichni vidíme, proč přesně není dobrý nápad se radikalizovat. Objektivně jsou tam dlouhodobě radikálové na obou stranách, které chtějí totéž, aby druhá strana přestala existovat. Je to stejný nápad, jako má Rusko ve vztahu k Ukrajině. Ukrajinu má smysl označit, že je v právu, protože byla napadena, hájí si své vlastní území a nemá ambice na vymazání soupeře z mapy. V případě radikálů na straně Izraele a Palestiny jsou oba spíše v analogii Ruska, chtějí válečně získat území soupeře, a proto dává smysl se nestavět na žádnou stranu. Btw, pokud bys chtěl namítat, že Izrael tohle nechce, tak se nejdřív podívej na mapu a posuď, že to je přesně to, co ve skutečnosti dělají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *