Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptomarket se dnes ponořil do hlubokého pádu: Bitcoin pod 6 tisíci $ a odstartoval výprodej

Při pohledu na dnešní propad na kryptomarketu je jasné, že přišel brutální výprodej. Bitcoin se ponořil pod 6 tisíc dolarů a ostatní kryptoměny rovněž padají. Nezbývá nám, než se nyní podívat na cenu BTC, na kurz, který během chvíle spadl o celou jednu čtvrtinu a na důvod.

Bitcoin a kryptoměny zaznamenaly náhlý prudký výprodej

Bitcoin je dnes aktuálně v mínusu asi 25 % s cenou lehce pod 6 tisíci dolarů za jednotku. Podobně jsou na tom i prakticky všechny ostatní kryptoměny. Máme tu masivní, náhlý a nečekaně prudký výprodej. Cena krátkodobě spadla až do oblasti okolo 5 600 USD, ale vrátila se do oblasti silného supportu okolo 6 tisíc $, který nás v tuto chvíli drží.

Jak můžete vidět, pohled na kryptomarket je dnes skutečně až převapivě brutální, když to porovnáme se situaci za posledních několik měsíců. Jako by se opět v plné síle vrátil downtrend, který panoval prakticky po celý rok 2018 a v jeho závěru ještě jednou a naplno předvedl medvědí sílu, podobnou dnešku.

kryptomarket, výprodej, bitcoin, padá, cena, kurz
Pohled na kryptomarket ve čtvrtek 12. 3. 2020 (zdroj: Coin360)

6000 USD jako dno?

Možné to je, ale taky můžeme jít níže. V tuto chvíli Bitcoin změnil pravidla hry, podle kterých se hrálo nejméně půl roku. Skutečně je nyní jakékoli předvídání ceny něco jako věštba z křišťálové koule. Jediné, o co se teď můžeme opřít, je onen support v okolí 6 tisíc dolarů.

Je to skutečně silná hladina, přes kterou jsme se v roce 2018 nemohli dostat níže téměř celý rok a je tu proto určitá šance, že se zde pád zastaví a výprodej se dokončí v těchto hodnotách. Ale jisté to pochopitelně není, uvidíme…

Proč to tak padá?

Nepadá jen Bitcoin, ale prakticky vše. Akciové indexy jsou opět v 5 až 6procentních pádech, což už je pro tuto třídu aktiv skutečně mnoho. Zlato je aktuálně v mínusu asi 3,5 %. Výprodej je patrný u stříbra, které je dnes poprvé od loňského léta pod 16 dolary za unci s denním pádem cca 4,2 %. Bitcoin je známý svou prudkou volatilitou a o altcoinech to platí dvojnásob.

Je to jen můj názor, ale za propadem bych viděl tradiční investory, kteří během roku 2019 ve velkém vstupovali na náš market. Jsou to ti stejní lidé, kteří nyní panikaří na akciových trzích. Nyní v panice prodávají vše, co jim příjde pod ruku, včetně kryptoměn.

WHO vyhlásila koronavirus za pandemii

Další propady a celkový výprodej na trzích odstartovalo, když Světová zdravotnická organizace ve středu vyhlásila koronavirus SARS-CoV-2 (COVID-19) za celosvětovou pandemii. Německá kancléřka situaci uklidnit nedokázala, když prohlásila, že by se koronavirem mohlo nakazit až 70 % Němců.

Přední burza derivátů CME Group údajně uzavře své obchodní prostředí na konci podnikání v pátek 13. března, aby zabránila lidem ve shromažďování a potenciálním šíření viru.

Mezitím basketbalová NBA pozastavila svou sezónu. Jeden z hráčů Utahu byl totiž nakažen Covid-19. Údajně ještě o pár dní dříve situaci zlehčoval před novináři. Také dvojnásobný vítěz Oscara Tom Hanks a filmová producentka Rita Wilsonová byli nakaženi koronavirem. Hanks je nyní i se svou manželkou v lékařské péčí v Austrálii, kde zůstanou izolováni.

V České republice, v Evropě i po celém světě se hromadně ruší akce a zavírají školy, jako preventivní opatření proti dalšímu šíření.

Závěr

Na kryptomarketu i prakticky na všech ostatních trzích probíhá výprodej. Bitcoin zaznamenal 25% pád v době přípravy článku a zbytek kryptoměn je na tom podobně či ještě hůř. Celý svět se nyní potýká s pandemií nového koronaviru a můžeme jen doufat, že se situace co nejdříve uklidní a počet nakažených se začne stabilizovat. Každý kdo má rodinu přece jen v podobné chvíli musí uznat pravdivost Kicomovy hlášky „nezapomeňte, že peníze nejsou všechno.”

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

(Zdroje: Dailyhodl, BBC, Coindesk)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *