Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoměny ve výprodeji: Polkadot (DOT) je -53 %

Inflace stoupá, máme drahou energii a do příštího roku se také vyhlídky na světových trzích zdají nejisté. A nejistý je také pohled na kryptotrhy a jejich možný vývoj v příštích měsících a letech. Mezitim některé největší kryptoměny zaznamenávají propady o desítky procent ze svých maxim. Jedním takovým coinem, který se v posledních týdnech výrazně propadal, je Polkadot.

Disclaimer
KryptoHodler se zaměřuje na informativní, vzdělávací a zpravodajský obsah z kryptosvěta. Neprodáváme žádné analýzy a nenabízíme finanční poradenství. Investice v kryptosvětě představují zvýšenou míru rizika, proto doporučujeme vždy provést vlastní průzkum.

Kryptoměny ve výprodeji: Polkadot

Kryptomarket je místo, kde dochází k extrémním výkyvům. Bitcoin ovlivňuje cenu všech altcoinů a když roste, může se řadě z nich velmi dobře dařit, pokud ale zájem ochladně, dochází k výplachům. Zde investoři přivykli překotným růstům, ale i strmým propadům o více než 50 % a kryptoměny se ocitají ve výprodeji.

Když se Polkadot vynořil z tichých příprav na kryptomarket na podzim minulého roku, mnozí se divili, co je sakra tento projekt zač a proč se najednou objevil v první desítce. Uplynul více než rok a z nové mince se stal projekt, který začíná plnit své sliby. Spuštění aukcí parachainů vyvolalo velký hype a Polkadot pumpoval nahoru jako zběsilý.

Cena za 1 DOT se nejprve svezla na růstu Bitcoinu a celého trhu na jaře a poté na hypu souvisejícím s návalem investorů, kteří se chtěli zůčastnit prvního kola parachainových aukcí. Výsledkem byl růst z 5,3 USD zhruba před rokem až na cca 55 dolarů 4. 11. 2021. Když už to vypadalo, že to nemůže být lepší, tak náhle přišel dramatický pád.

Asi o měsíc a půl později začíná druhé kolo parachainových aukcí a vše se zdá být v pořádku. Stále mají investoři možnost vsadit nějaké DOTy na některý z projektů, které se ucházejí o parachain – tedy nezávislý interoperabilní blockchain přinášející specializované funkce do ekosystému Polkadot. To znamená zamknout DOTy na dva roky a získat další tokeny jako odměnu.

Polkadot neutrpěl hack, není žalován komisí SEC, ani nepřestal fungovat. Přesto je aktuální cena ve výprodeji. Pád byl tak prudký, že za měsíc a půl ze svého maxima ztratil zhruba 53 procent do mínusu a v současné době se obchoduje za 26 dolarů (v době přípravy tohoto článku). Byl vytlačen na 11. pozici podle kapitalizace a aktuálně tak už není v první desítce, ale pokud věříte, že se dostane zase nahoru, můžete ho nyní získat ve výprodeji.

  • Kromě účasti v aukcích parachainů, například s peněženkou Polkadot JS přes Paralel Finance, je možné Polkadot také stakovat.

  • A pokud jste si o tomto altcoinu ještě nic nepřečetli, tak to určitě udělejte.

Nová mince instantně v první desítce: Co je “sakra” Polkadot (DOT)?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *