Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

DEFI je budíček pro regulátory! Globální regulace příjdou v roce 2022, říká BIS: Zprávy týdne

Vítejte na českém hodlerském webu, začínají Zprávy týdne. Decentralizované finance jsou budíček pro regulátory, říká banka pro mezinárodní platby (BIS). Opět se tak v závěru roku setkáváme s příslibem kryptoregulací do dalšího roku.

Fed bude utahovat ekonomické stimuly

„Ekonomika už nepotřebuje zvýšenou podporu měnové politiky,” řekl na tiskové konferenci šéf Fedu Jerome Powell a dodal: „Podle mého názoru rychle postupujeme k maximální zaměstnanosti.”

Jak Kryptohodler informoval, již v listopadu inflace v USA dosáhla 30letých maxim. Fed se nyní ocitá v situaci, kdy jakýkoli krok vyvolá negativní důsledky pro Americkou i globální ekonomiku a trhy. Je zřejmé, že se pokusí minimalizovat dopad dosud použitých agresivních prorůstových stimulů na inflaci.

K tomu, aby se inflace vrátila k dvouprocentnímu cíli centrální banky, odhadují představitelé Fedu, že základní jednodenní úroková sazba bude muset do konce roku 2022 vzrůst na 0,9 procenta. Aktuálně se přitom drží v rozpětí nula až čtvrt procenta. Další zvyšování sazeb má následovat v roce 2023 (na 1,6 procenta) a v roce 2024 na (2,1 procenta).

Centrální banka také zdvojnásobila rychlost, s jakou bude snižovat měsíční odkup dluhopisů – tedy ten lidově známý “tisk peněz”.

DEFI je budíček pro regulátory

Země po celém světě „pravděpodobně příští rok dohodnou globální regulační rámec pro kryptoměny.“ Řekl to výkonný ředitel Bank of International Settlements (BIS), Benoît Cœuré.

Podle šéfa BIS s tím, jak kryptoměny velmi rychle rostou a stávají se mainstreamem, regulátoři po celém světě zintenzivnili své diskuse o regulacích. Zatímco kryptosvět obecně věří, že se státy na společné regulaci Bitcoinu

a kryptoměn nedohodnou, mezinárodní banka by si přála opak. Možná i proto, že jí s kryptoměnou ujíždí vlak a kryptoměny umožnily vyhnout se vysokým bankovním poplatkům v mezinároních transakcích.

Celosvětové regulace pro kryptoměny by mohly uspíšit decentralizované finance (DEFI). Ty totiž podle BIS potenciálně vytváří nové formy systémového rizika. Vhodnou platformou pro regulace by pak podle Cœuré měla být Rada pro finanční stabilitu (FSB).

„Finanční regulátoři se pravděpodobně příští rok dohodnou na globálním regulačním rámci pro kryptoměny poté, co jim rychlý růst decentralizovaných financí posloužil jako budíček.”

Cœuré navíc dodává, že „je třeba se vyhnout” tomu, aby některé země přijaly rozdílná pravidla. To by společnostem a jednotlivcům umožnilo vybírat si nejvýhodnější místa pro podnikání. Jak chce tohoto bezmála totalitního cíle dosáhnout však však neupřesnil.

NIKE bude prodávat virtuální tenisky

Prodej virtuálních předmětů jako NFT (Non-Fungible Token) velmi rychle nabírá na obrátkách. Přidávají se společnosti po celém světě – Amazon, Ubisoft, Fidelity, eBay, Disney, atd…

Firmy, které bychom si s digitálním světěm před rokem vůbec nespojovali, přicházejí. Společnosti se snaží vyvíjet technologie pro metaverse – alternativní “život” v digitálním světě. V něm nachází místo i virtuální předměty jako NFT.

Společnost Nike se přidává a koupila společnost RTFKT Studios, která se zabývá právě digitálními předměty. RTFKT již dříve prodával virtuální tenisky. Konkrétně se jednalo o kolekci tří virtuálních tenisek v podobě NFT vytvořených umělcem, který si říká Fewocious. Jejich prodejem RTFKT vydělal 3,1 mil. USD.

 

Všichni byli bilionáři po závadě CMC – Bitcoin až za 900 miliard USD!

Amazon a Ubisoft vstupují do světa NFT! Má toto odvětví budoucnost?

Blíží se Santa Claus rally na Bitcoinu a kryptotrzích?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *