Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Blíží se Santa Claus rally na Bitcoinu a kryptotrzích?

Ekonom Alex Kruger predikuje růst kryptoměn v závěru roku. Je důvod věřit v blížící se Santa Claus rally?

Přinese Santa oživení na kryptotrhu?

Růstu v závěru roku se přezdívá Santa Claus rally podle Vánočních svátků, které se v prosinci každoročně slaví již celá staletí. Právě v tomto období vrcholil bull market v roce 2017 a mnozí investoři během předchozích měsíců předpokládali, že se podobný scénář mohl zopakovat i v závěru roku 2021.

Dnes je pátek 17. prosince a do Vánoc nás dělí již pouhý týden. Při ceně cca 46 tisíc dolarů za 1 BTC je poměrně nepravděpodobné, že bychom se do konce roku podívali výrazně nad současné historické maximum okolo 69 000 dolarů.

Podle krypto obchodníka a ekonoma by se Bitcoin (BTC) mohl během Vánočních svátků, školních prázdnin, Silvestra a do Nového roku vyšplhat nad 55 000 USD. Ethereum (ETH) by pak mohlo dosáhnout nového historického maxima.

Kruger uvádí:

„Šance jsou podle mého názoru vysoké, že do konce roku zahájíme nenáviděnou Santa rally. BTC zpět na vyšších 50tisíckách $, nic šíleného, ​​ETH na historická maxima.

Nenáviděnou proto, že tolik účastníků trhu prodalo a může být velmi těžké změnit zaujatost i zpětný odkup. Ti, co prodali, to budou nenávidět.”

(Zdroj: Alex Kruger; Twitter)

Momentum

16. prosince upozornil analytik Matthew Hyland na momentum indikátor na Bitcoinu, který vykazuje podobnost s oživením trhu v minulosti. Hyland říká, že i když neexistuje záruka, že půjdeme nahoru, tato metrika tomu může napovídat:

„V předchozích dvou případech během tohoto roku, kdy se tento indikátor vymanil z několikaměsíčního sestupného trendu, následoval masivní vzestupný pohyb.”

(Zdroj: ParabolicMatt; Trading View)

Bitcoin vs. altcoiny

Na grafu níže vidíme, jak si altcoiny z první padesátky kryptotrhu vedly během posledních 90 dní v porovnání s Bitcoinem. Je zřejmé, že hype na některých kryptoměnách probíhal, zatímco většina altcoinů za Bitcoinem výrazně zaostává.

Díky prudkému růstu některých pumpujících projektů se dominance Bitcoinu drží poměrně nízko – aktuálně kolem 41 % – byť má trh blíže k bitcoinové sezóně, která přichází typicky po ochladnutí širšího kryptotrhu.

Pokud by však Bitcoin o Vánocích začal růst, nabízí se několk scénářů. Například může nastat ještě prudší růst altcoinů, který je typický pro vlny retailového FOMO. Stejně tak si lze představit odskok Bitcoinu, jaký jsme ostatně viděli v závěru minulého roku, kdy BTC překonával ATH a altcoiny zpočátku nechával cenově hluboko dole.

(Zdroj: blockchaincenter.net)

Závěr

Pokud by závěr roku na trhu s Bitcoinem skutečně přišel ve scénáři Santa Claus rally, mělo by to zřejmě podpořit myšlenku, že bull market ještě neřekl poslední slovo. Takový vývoj by pak zřejmě neměli moc rádi ti, kteří během propadu své pozice prodali, jak upozorňuje Alex Kruger.

 

Disclaimer
KryptoHodler se zaměřuje na informativní, vzdělávací a zpravodajský obsah z kryptosvěta. Neprodáváme žádné analýzy a nenabízíme finanční poradenství. Investice v kryptosvětě představují zvýšenou míru rizika, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

 

Bylo vytěženo 90 % celkové zásoby Bitcoinu! Jen 10 % zbývá

Všichni byli bilionáři po závadě CMC – Bitcoin až za 900 miliard USD!

Co je to HODL (hold?), kdo je hodler, jak začít hodlovat a proč Bitcoin? [2021]

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *