Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Miliardář spouští první kryptoměnu navázanou na cenu legálního konopí

Podle tiskové zprávy, která potvrdila uvedení produktu na trh, má Swissx Bank of Cannabis (SBC) za cíl poskytnout legálnímu konopnému průmyslu sekundární trh. SWX Coin je údajně zajištěnn semeny konopí.

Legální konopí jako podkladové aktivum pro stablecoin

Ačkoli bylo ještě donedávna konopí obecně považováno za nelegální a výjimky by se daly spočítat na prstech jedné ruky, již nějakou dobu se situace pomalu mění. Konopí se začíná proslavovat pro své léčivé účinky. Podle Swissx Bank of Cannabis (SBC), kterou vytvořil “Coca-Colový” miliardář Alki David, bude mít konopné odvětví v USA do roku 2023 hodnotu 24 miliard dolarů.

SBC nyní spouští stable coin založený na BTC blockchainu. SWX Coin má být údajně podložen semeny konopí v hodnotě 750 milionů USD a 250 milionů švýcarských franků (252 milionů USD). Uvádí se, že přípravky s obsahem látky THC do 1 % jsou legální a vytvářejí obrovské daňové příjmy do státních rozpočtů.

Alki David má údajně přibližně 3 miliardy dolarů. Vlastní řadu televizních a streamingových mediálních společností a režíroval a produkoval několik televizních pořadů a filmů. Jeho rodina má většinový podíl v největší evropské stáčírenské společnosti Coca-Cola Helenic. Je otevřeným zastáncem konopného průmyslu. O projektu říká:

„Použili jsme švýcarské finanční know-how k vytvoření první [konopné] banky a kryptoměnu zcela optimalizovanou pro legální průmysl konopí…”

„Banka a její mince budou zpočátku řídit všechny finanční transakce Swissxu s mnoha partnery ve Spojených státech, Evropě a Karibiku, ale banka je také řešením na klíč pro celé konopné odvětví a poskytuje bezpečné a transparentní místo.“

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://www.satoshinakamotoblog.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *