Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (29. 7.) | Výzkumy, Obědy, Regulace, Kriminalita a Platformy…

Od posledního dílu uplynulo opět 7 dní, které nám ve světě kryptoměn přinesly mnoho novinek a zpráv a my se podíváme na ty nejzajímavější. Výzkum ukázal, že americký dolar je mnohem častěji používán na praní špinavých peněz než Bitcoin ■ Z Evropské centrální banky zaznělo, že libra nebude spuštěna, dokud nebudou spokojeni ■ Spuštění testování kryptoměnové platformy Bakkt ■ Bitcoin způsobuje 0,03 % – 0,06 % globálních emisí CO2 ■ Reakce a zprávy o Justinu Sunovi (TRON) ■ Nejnovější verze prohlížeče Brave umožnila výběry BAT tokenů.

INFO: Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Pondělí ■ Výzkum ukázal, že americký dolar je mnohem častěji používán na praní špinavých peněz než Bitcoin

I přes skutečnost, kdy je Bitcoin častokrát označován pouze za prostředek pro financování terorismu a praní špinavých peněz, realita je poměrně jiná. Průzkum společnosti Messari prokázal, že na každý 1$ v Bitcoinu, připadá 800 reálných dolarů, používaných na praní špinavých peněz.

To je tedy protichůdný výsledek k nedávnému tvrzení amerického ministra financí, který naopak dolar bránil a kryptoměny označil za hrozbu.

(Zdroj: https://kryptohodler.cz)

Z Evropské centrální banky zaznělo, že libra nebude spuštěna, dokud nebudou spokojeni

Konkrétně to uvedl jeden z členů představenstva – Benoit Coeure. Dle jeho slov musí být Libra od prvního dne  bezpečná, robustní a odolná. Nepůjde o žádné pokusy, ale buď bude fungovat, nebo ne.

Dále se podle něj dají očekávat dlouhé diskuze regulačních orgánů na téma zajištění ochrany soukromí uživatelů. Zároveň připustil, že rychlý vývoj v oblasti kryptoměn a digitálních aktiv odhaluje mezery ve stávajících regulacích.

(Zdroj: https://kryptomagazin.cz)

Spuštění testování kryptoměnové platformy Bakkt

V pondělí jsme se také dozvěděli o spuštění testování platformy Bakkt. O této platformě a společnosti ICE, která za ní stojí, jsme vás již několikrát informovali v Krypto Zprávách. Nyní konečně došlo na spuštění testování.

Konkrétně tomu bylo 22. července a aktuálně se testují denní a měsíční Bitcoin futures kontrakty. Ostré spuštění je pak naplánováno na konec 3Q tohoto roku.

Velké očekávání pramení ze skutečnosti, že futures kontrakty Bakkt budou podloženy reálnými Bitcoiny. Tzn. pro jejich vypořádání bude třeba nakupovat Bitcoiny, což pravděpodobně přispěje k růstu ceny Bitcoinu.

(Zdroj: https://kryptohodler.cz)

Úterý ■ Bitcoin způsobuje 0,03 % – 0,06 % globálních emisí CO2

Vyplývá to ze zprávy Mezinárodní energetické agentury, která hodnotila emise způsobené těžbou Bitcoinu. Odhaduje se, že během první poloviny tohoto roku bylo na těžbu spotřebováno 29 TWh, což je více, než roční spotřeba energie Irska.

Odhad agentury ohledně spotřeby na celý rok je 45 TWh, což je např. méně, než spotřebují elektrická vozidla. Zpráva také zdůrazňuje, že těžaři často využívají levné obnovitelné energie a to až ze 76%.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Středa ■ Reakce a zprávy o Justinu Sunovi (TRON)

Nejprve se v pondělí objevila zpráva hovořící o zrušení oběda s Warrenem Buffettem, o kterém jsme vás informovali dříve. Následně na to se šířilo, že představitel kryptoměny Tron byl zatčen v Číně, což se poměrně výrazně projevilo v poklesu cen kryptoměn Tron a Bittorrent.

Tuto zprávu ovšem Sun vyvrátil na svém Twitteru, kde zveřejnil několik fotek ze San Francisca. Oběd, který se nakonec odložil, Justina vyšel na 4,6 milionů dolarů, které putovaly na charitu. Spolu s Buffettem a Sunem se má zúčastnit i zakladatel Litecoinu Charlie Lee a několik dalších jmen.

(Zdroj: https://kryptohodler.cz)

Čtvrtek ■ Nejnovější verze prohlížeče Brave umožnila výběry BAT tokenů

BAT tokeny získávají uživatelé prohlížeče Brave jako odměnu za zhlédnutí reklam. Zároveň je možné jimi odměnit tvůrce článků a dalšího obsahu. Nyní si takto získané tokeny lze vybrat. Tato funkce je dostupná zatím pouze v nejnovější Beta verzi prohlížeče.

K výběru je třeba provést nejprve verifikaci, prostřednictvím UpHold. To budou muset provést i autoři obsahu, kteří tokeny získávají od svých čtenářů a uživatelů. Zatím je možné pro tvůrce mít verifikovaný pouze jeden kanál.

Pokud vás zajímá, jak si vydělat pouhým používání prohlížeče Brave kryptoměnu BAT, napište nám do komentářů a připravíme podrobnější vysvětlující video.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

TIP redakce: Smart City | Dubai – Arabský Blockchainový Ráj v Poušti

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi.

https://youtu.be/og7jBPBo1n4

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *