Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Americká ministryně financí Yellenová podporuje „silný regulační rámec“ pro kryptoaktiva, ale MMF chce zákaz

Janet Yellenová během setkání G20 dne 25. února zdůraznila důležitost implementace silného regulačního rámce pro kryptoměny.

 

Mastercard otestuje stablecoinové platby přímo z peněženek uživatelů na Novém Zélandu a v Austrálii

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Yellenová nechce zákaz, ale regulaci kryptoměn

Ministryně financí Spojených států se zůčastnila schůzky G20. Pro novináře poznamenala, že Spojené státy nenavrhují „úplný zákaz aktivit s kryptem.“

G20 je skupina největších ekonomik světa představovaná ministry financí a guvernéry centrálních bank.

Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová poté, co spolupředsedala schůzce s indickou ministryní financí Nirmalou Sitharamanovou, uvedla, že zákaz kryptoměn by měl být jednou z možností:

Musí být velmi silný tlak na regulaci… pokud regulace selže, pokud to děláte pomalu, pak bychom neměli sundávat ze stolu zákaz těchto aktiv, protože mohou vytvářet riziko finanční stability.

Yellenová nemísto zákazu hovořila o potřebě regulace kryptoměn.

Nenavrhli jsme úplný zákaz krypto aktivit, ale je důležité zavést silný regulační rámec. Spolupracujeme s dalšími vládami.

První setkání ministrů financí a guvernérů centrálních bank G20 během indického předsednictví se zabývalo klíčovými prioritami finanční stability a regulace , uvedl Cointelegraph.

Tamní ministryně financí Nirmala Sitharamanová vyzvala ke koordinované globální politice k řešení makrofinančních důsledků kryptoaktiv.

Sitharamanová historicky podporuje spolupráci s jinými jurisdikcemi na vývoji krypto předpisů. Indická vláda už několik let debatuje o regulaci nebo zákazu kryptoměn.

Zatímco MMF tlačí na zákaz kryptoměn a vyzývá Salvador, aby upustil od Bitcoinu jako zákonného platidla, státy G20 spolupracují na společném regulačním rámci.

 

Spotify testuje nové způsoby poslechu hudby pomocí Web3 a kryptoměn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *