Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nejbohatší Rus má souhlas centrální banky ke spuštění vlastní kryptoměny

Vladimir Potanin, nejbohatší Rus, plánuje spuštění vlastní blockchainové platformy a tokenu. Držitelům by to mělo umožnit přístup k různým funkcím.

Nejbohatší Rus bude mít vlastní krypto

Rusko bude mít novou kryptoměnovou platformu s vlastním tokenem od svého nejbohatšího spoluobčana. Rus Vladimir Potanin chce umožnit držitelům tokenů nakupovat kovy, rezervovat letenky a převádět lyžařské vstupenky ze svých lyžařských podniků.

Miliardářova platforma se nazývá Atomyze a Rus pro ni již údajně získal souhlas své centrální banky. Cílem je zrychlení transakcí a odstranění papírování.

V nedávném rozhovoru Potanin říká: „Rusko se do jisté míry z hlediska digitalizace objevuje před mnoha dalšími jurisdikcemi. Centrální banka nám dala velmi široký mandát.“

K dispozici i v zahraničí

Atomyze bude k dispozici také ve Spojených státech či Švýcarsku. Zde však bude omezen na institucionální klienty. Platforma však ještě čeká na přijetí ruského zákona o digitálních finančních aktivech a měla by být spuštěna po jeho schválení do konce roku.

Potanin je nejbohatší Rus. Vlastní jmění ve výši cca 22 miliard dolarů. Své bohatství vybudoval devadesátých letech v niklovém průmyslu prostřednictvím kontroverzního programu půjček za akcie, který umožnil bohatým podnikatelům a bankám půjčovat peníze ruské vládě výměnou za kapitál v oblasti přírodních zdrojů země.

Očekává se, že jeho tokeny budou podloženy kovy, jako je palladium, kobalt a měď. Následně se využití platformy může rozšířit. Potanin chce využít rozsah svého dosahu a moci, která se kromě kovů vztahuje na několik dalších průmyslových odvětví, jako je farmaceutický průmysl, nemovitosti, sport a cestovní ruch.

“Náš projekt má pro ekonomiku velký význam, protože čím jednodušší jsou nové produkty, tím rychleji jsou vyráběny,” řekl nejbohatší Rus ohledně svých plánů pro použití blockchainu a kryptoměny jako mocného nástroje pro rychlý přenos hodnoty.

Závěr

Korporátní kryptoměny opět otevírají pomyslné dveře do světa. Po ostré kritice Facebooku, jehož projekt Libra byl politicky prakticky rozcupován na kousky, nyní přichází nejbohatší Rus se svou platformou a tokenem. Několik společností již plánuje jeho platformu otestovat, včetně singapurské komoditní obchodní skupiny Trafigura Group či bruselské nadnárodní technologické společnosti Umicore.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

(Zdroj: Dailyhodl)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *