Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Někdo doručil falešné podání BlackRock XRP ETF v Delaware a vyvolal výkyv ceny, který smetl pákové obchodníky

Kuriozní manipulace trhu se odehrála v pondělí večer s cenou kryptoměny XRP. Ta krátce vzrostla na základě falešných zpráv o potenciálním záměru společnosti Blackrock, vydat XRP ETF.

Falešné podání, které bylo navrženo tak, aby vypadalo, že BlackRock připravuje půdu pro XRP ETF, způsobilo dočasné navýšení ceny XRP zhruba o 12 % během 30 minut. Pumpa byla rychle smazána a cena se vrátila zpět, jakmile se ukázalo, že šlo o manipulaci trhu.

Podání bylo předloženo Divizi korporací v Delaware a zveřejněno na jejích webových stránkách a rozšířilo se na sociálních sítích. Dokument obsahoval podrobnosti odpovídající podobným záznamům BlackRock, včetně jména a adresy jeho registrovaného agenta. Bylo to podobné jako u předchozích podání ETF pro bitcoiny a ethery, ale s názvem XRP.

Pravost zprávy vyvrátil mluvčí správce aktiv s tím, že podání nemá žádný vztah ke společnosti BlackRock. To znamená, že se společnost v současné době nepřipravuje na spuštění spotového ETF podloženého XRP.

Náhlá volatilita překvapila některé pákové tradery, zatímco další si na základě fake news vsadili na růst ceny, což vedlo ke značným ztrátám. Podle některých zdrojů lze události připsat ztráty v celkové výši 7,26 milionu dolarů. Více než 75 % likvidací bylo od obchodníků, kteří doufali ve vyšší ceny, tedy z longů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *