Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Schválení spotového ETF na Bitcoin by mohlo přijít tento týden, říkají experti: Okno se zavře 17. listopadu

Prezident obchodu ETF Store a hostitel podcastu ETF Prime, Nate Geraci, poukázal na kritický okamžik v potenciálním schválení spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF) americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC).

Pokud by SEC schválila ETF 17. listopadu, mohly by se začít obchodovat možná ještě před koncem tohoto roku. Tento termín není náhodný, komise by totiž mohla schválit všech 12 nevyřízených žádostí o spotové bitcoinové ETF v USA současně.

Geraci s odvoláním na analytika Bloombergu Jamese Seyffarta podtrhl úzké okno, které je v současné době otevřené pro SEC k vydání příkazů ke schválení 19b-4 pro dávku spotových bitcoinových ETF – do pátku 17. listopadu.

Uvedl:

Vyhlížení spotových ETF na bitcoiny pokračuje! James Seyffart z Bloombergu vysvětluje, že nyní je otevřeno malé okno, kdy by SEC mohla vydávat příkazy ke schválení 19b-4. Zdůraznil obecné přesvědčení, že SEC bude raději schvalovat spotové Bitcoin ETF hromadně, aby se vyhnula zvýhodňování na vysoce konkurenčním trhu. Shoda panuje v tom, že SEC hromadně schválí spotové bitcoinové ETF, protože se agentura chce vyhnout tomu, aby byla vnímána jako kingmaker na extrémně vysokém a až absurdně konkurenčním trhu.

Aby SEC mohla hromadně schválit veškeré žádosti, musí se rozhodnout již do pátku. Odborníci uvádějí, že by následně trvalo asi měsíc, než se burzovně obchodované fondy podložené Bitcoinem začnou v USA obchodovat.

Toto okno [pro schválení všech 12 podání] se zavře 17. listopadu, protože tehdy emitenti, kteří podali přihlášky později než ostatní [Hashdex, Franklin Templeton a Global X].., vstoupí do období pro veřejné připomínky, takže poté je SEC jednoduše neschválí, dokud toto období neskončí (začátkem ledna), vysvětlil Geraci.

Geraci dále objasnil rozdíl mezi schvalovacími příkazy 19b-4 a souhlasem SEC s registračním prohlášením každého emitenta. Zatímco první je procedurální krok umožňující ETF kótovat a obchodovat, druhý je významnější pro skutečné spuštění těchto ETF.

Odborník zdůraznil, že SEC bude i tak stále muset schválit registrační prohlášení každého z emitentů (S-1, nebo S-3 v případě Grayscale), což je mnohem důležitější pro skutečné načasování startu. K tomu by však pravděpodobně došlo později.

Je třeba dodat, že SEC i v případě zavření časového okna může stále současně schválit devět ETF přihlášek, a to kdykoli od nynějška do 10. ledna 2024. Toto datum by se tak v případě odkladu stalo dalším významným termínem pro schvalování zmíněných fondů. I v tomto případě by se dalo hovořit o strategii agentury, nestavět se do role tvůrce vítězů na trhu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *