Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nepoužívejme slovo shitcoin | Měli bychom zkoušet decentralizované platformy a DApps

Youtuber Cryptoinvest ve svém novém videu říká svůj názor na to, co by se mělo změnit. Nehovoří však o ceně, nebo o masové akceptaci, ale o naší komunitě. Říká, abychom nepoužívali slovo shitcoin, nehejtovali a raději si sami vyzkoušeli decentralizované platformy a DApps.

Shitcoin

Co vlastně znamená slovíčko shitcoin a proč ho používáme? Jedná se o označení, které lze v zásadě použít pro jakýkoli altcoin, o kterém si myslíte, že je naprosto zbytečný a nesmyslný, nebo rovnou podvod. Je to vlastně taková nálepka, kterou lze označkovat prakticky cokoli kromě Bitcoinu a tím danou kryptoměnu snížit.

Použít slovo shitcoin je snadné. Mohli bychom např. uvádět důvody, proč daná mince či token nemá smysl, což vyžaduje znalosti ohledně daného projektu. Říct, že je něco shitcoin, naopak nevyžaduje nic vědět. Možná bychom se proto mohli zamyslet, zda toto slovo opravdu chceme používat.

shitcoin

Svět kryptoměn

Ano, Bitcoin zde byl první a je král. Všichni v kryptosvětě známe Bitcoin a zpravidla ho uznáváme a možná do něj také investujeme. Přesto kryptosvět není jen Bitcoin. Ani Bitcoin dnes neumí vše, pro co byl stvořený a třeba k použití pro každodenní platby potřebuje ještě ujít kus cesty.

Bitcoin tedy potřebuje čas, aby se posunul dopředu. To stejné platí také pro ostatní projekty. Proč hned vše odsuzovat jako shitcoin? Dopřejme kryptoměnám čas a neničme si prostředí vlastní komunity neustálým hejtem. Nakonec, pokud se nám nějaký projekt nelíbí, nikdo nám ho přece nenutí a je jen na nás, zda se o něm chceme něco dozvědět. Pokud ne, můžeme říct, že pro nás daný altcoin není zajímavý, ale není potřeba hned hejtovat a nadávat.

Decentralizované platformy a DApps

Svět kryptoměn je plný projektů, některé přežijí, jiné časem zaniknou. Bitcoin je určitě stále top kryptoměna, která si zaslouží pozornost všech. Každý z nás by měl asi vědět, co je to Bitcoin, ale nemusí už nutně vědět nic o Litecoinu, Ethereu, Moneru nebo třeba 0x.

Je na vás, jakou platformu či aplikaci si vyzkoušíte. Tomáš upozornil, že by se naše komunita mohla posunout dopředu, kdybychom místo hejtu raději šli a vyzkoušeli si Steemit, vyzkoušeli nějakou další decentralizovanou platformu, DApps atd. Nedívat se jen na cenu, ale prostě začít objevovat, co vše kryptosvět skrývá.

Já s tímto názorem naprosto souhlasím a proto jsem se ho rozhodl sdílet s našimi čtenáři. Když už se zajímáte o kryptoměny, proč si nezaložit účet na některé decentralizované platformě? Steemit např. odměňuje za psaní a upvotování. Je to pár drobných, ale to je jedno, vyděláte si pár mincí za něco, co běžně všichni děláme na centralizovaném Facebooku zdarma.

Video

Následující video je z youtube kanálu Crypto Invest – Cesta k Bohatstvu. Po zhlédnutí můžete proklikem přejít přímo na kanál a zanechat autorovi lajk či komentář.

https://www.youtube.com/watch?v=9oaSKOE03xA

Závěr

Dovolme si na chvíli odložit kritiku stranou a uvolnit se. Nejde, aby byly všechny kryptoměny nejlepší, vždycky je tu něco, co se nám líbí a naopak něco, co ne, ale může se to třeba klidně líbit někomu jinému. To je přece normální a můžeme se s tím klidně takto spokojit a nechat to být. Některé kryptoměny nabízí reálné produkty, ať už různé platformy a decentralizované aplikace… Pokud jsme kryptonadšenci, už nyní můžeme začít objevovat a testovat.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Týdeník HODL | Co je Proof-of-Stake a proč je jako stvořený pro hodlery

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *