Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Obchodníci na trhu stále podceňují dlouhodobé účinky halvingu na cenu Bitcoinu (BTC), tvrdí gigant Bitwise

Krypto trh podle největšího světového správce kryptoindexových fondů nedokáže plně rozpoznat budoucí dlouhodobý dopad bitcoinového halvingu.

Trh s digitálními aktivy má tendenci podceňovat dlouhodobý cenový dopad snížení těžařských odměn BTC na polovinu, tvrdí gigant Bitwise pro správu kryptoindexových fondů.

Za podceňováním účinků halvingu může stát fakt, že v krátkodobém horizontu nedocházelo prakticky k žádnému ovlivnění ceny, snad s výjimkou obvyklé předhalvingové korekce. Podle Bitwise v letech 2012, 2016 a 2020 cena BTC v prvním měsíci po půlení vzrostla o 9 %, klesla o 10 %, resp. vzrostla o 6 %.

Bitcoin však vyletěl o 8 839 % v prvním roce po halvingu v roce 2012, o 285 % v roce 2016 a o 548 % do roka po půlení v roce 2020. Rostly také objemy obchodování a zájem o kryptoměny obecně.

Podle investičního ředitele společnosti Bitwise Matta Hougana a hlavního analytika kryptoprůzkumu Juana Leona:

Samozřejmě máme jen omezené údaje: Pracujeme pouze se třemi historickými příklady. Přesto je obraz, který vykreslují, poměrně intuitivní a naznačuje, že trh oceňuje krátkodobý dopad půlení, ale podceňuje dlouhodobý dopad. Údaje také naznačují, že z dlouhodobého hlediska může půlení přispívat k růstu cen.

Příští hlaving nastane již 19. nebo 20 dubna v závislosti na rychlosti vytěžení zbývajích 191 bloků do půlení. V době zveřejnění článku se Bitcoin obchoduje za 62 100 USD po cca 12% propadu za posledních 7 dní.

Další:

Německé banky se připravují na služby úschovy kryptoměn, po Deutsche Bank a DZ Bank již také LBBW

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *