Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Německé banky se připravují na služby úschovy kryptoměn, po Deutsche Bank a DZ Bank již také LBBW

Landesbank Baden-Wurttemberg, plánuje podle nové zprávy nabízet služby úschovy kryptoměn v druhé polovině roku 2024. Banka následuje přípravy na stejný krok největších německých bank Deutsche Bank a DZ Bank.

Landesbank Baden-Württemberg se snaží uspokojit rostoucí firemní poptávku po úschově digitálních aktiv svých klientů. Nové partnerství s Bitpandou má bance zajistit, že v druhé polovině roku 2024 nabídne institucionálním klientům služby crypto custody, podobně jako některé další banky v zemi.

Gonzalo Lamas, vedoucí globální komunikace ve společnosti Bitpanda, k tomu uvádí:

V rámci této spolupráce využívá LBBW naši infrastrukturu a služby „Investment-as-a-Service,“ které se používají k získávání a poskytování služeb úschovy pro kryptoměny, jako je Bitcoin, Ethereum a další digitální aktiva. Cílem spolupráce je zlepšit nabídku digitálních aktiv LBBW a zajistit vysokou bezpečnost a inovativní řešení pro firemní klienty.

Dvě největší německé banky Deutsche Bank a DZ Bank také začínají poskytovat krypto služby. Deutsche Bank již pracuje na službách úschovy digitálních aktiv od září 2023 a využila švýcarský krypto startup Taurus pro služby úschovy a tokenizace kryptoměn.

V únoru pak DZ Bank, druhá největší německá banka, oznámila vlastní plány na spuštění pilotního projektu obchodování s kryptoměnami později v roce 2024. Banka představila svou platformu pro úschovu digitálních aktiv v listopadu 2023.

V prosinci 2024 vstoupí v platnost evropská kryptoregulace Markets in Crypto-Assets (MiCA). Mimo jiné se pak kryptoburzy od konce roku 2024 stanou plně regulovanými subjekty. Uvedla to Vyara Savova, hlavní vedoucí politik Evropské krypto iniciativy, která k tomu dodává:

Rok 2024 je rokem MiCA a celá EU nyní bude mít komplexní právní rámec pro kryptoaktiva, služby kryptoaktiv a poskytovatele služeb kryptoaktiv (také známé jako CASP). Krypto burzy jsou typem CASP podle MiCA a budou plně regulovány v prosinci 2024.

Další:

Zakladatel FTX Sam Bankman-Fried podal odvolání necelé dva týdny po odsouzení ke 25 letům vězení

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *