Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

První spotové burzovně obchodované fondy (ETF) na Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) byly schváleny v Hongkongu

Hongkongský regulátor cenných papírů potvrdil předchozí zvěsti a schválil hned několik ETF fondů podložených Bitcoinem a Ethereem. Budou se vypořádávat v kryptoměně.

Hongkong se stal nejnovější zemí, která schválila spotové burzovně obchodované fondy (ETF) pro bitcoiny a ethery, přičemž místní regulační orgány vydávají povolení nejméně třem místním emitentům.

Podmíněné schválení hongkongské komise pro cenné papíry a futures (SFC) obdrželi v pondělí tři offshore čínští správci aktiv: ChinaAMC, Harvest Global a Bosera International.

Na rozdíl od Bitcoinových ETF povolených letos ve spojených státech budou ty v Hongkongu spuštěny jako naturální ETF, což znamená, že nové akcie fondu mohou být vydávány pomocí BTC a ETH. Model tvorby v naturáliích je protikladem k modelu zpětného odkupu v hotovosti, který umožňuje emitentům vytvářet nové akcie ETF pouze s hotovostí.

Model věcného upisování spotových ETF na BTC a ETH v Hongkongu představuje zásadní inovaci. Tento mechanismus zvyšuje likviditu trhu tím, že umožňuje přímou výměnu aktiva za akcie ETF, snižuje závislost na hotovostním vypořádání a usnadňuje nepřerušené obchodní toky, uvedl předseda představenstva a generální ředitel OSL Patrick Pan.

Tento princip je nezbytný pro zajištění stability trhu a je v souladu s postupy v digitálních i tradičních ETF aktivech.

Termíny spuštění ještě nejsou potvrzené. Všechny zúčastněné strany však pilně pracují na urychlení spuštění. Očekává se, že zahájení těchto ETF výrazně podpoří příliv kapitálu na trh digitálních aktiv v Hongkongu.

Podle ETF analytika agentury Bloomberg Erica Balchunase však tyto fondy nedosáhnou ani zdaleka velikosti svých americkckých protějšků. Uvedl:

Nečekejte mnoho toků – viděl jsem jeden odhad 25 miliard dolarů, který je šílený. Myslíme si, že když budou mít štěstí, dostanou 500 milionů dolarů.

Další:

Bitcoinový halving bude mít jen malý dopad na cenu hlavní kryptoměny, říká generální ředitel Marathon Digital

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *