Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americký daňový úřad (IRS) je agresivnější a schopnější řešit daňové úniky s kryptoměnami, říká úředník

Šéf vyšetřování trestných činů IRS Guy Ficco řekl, že jeho agentura se stala agresivnější a schopnější řešit daňové zločiny související s kryptoměnami v období daňových výkazů. Úředník říká, že očekávají jejich nárůst.

Internal Revenue Service (IRS) Spojených států uvádí, že se připravuje na významný nárůst případů krypto daňových trestných činů do budoucna. Američanům právě vypršel termín pro podávání daňových přiznání do 15. dubna.

Šéf kriminálního vyšetřování IRS Guy Ficco hovořil pro CNBC na akci Chainalysis Links v New Yorku. Uvedl, že jeho agentura se chystá vypořádat se s nárůstem případů daňových podvodů a úniků v souvislosti s kryptoměnami.

V letošním roce a v budoucnu se objeví mnohem více obviněných…

Ficco navíc řekl, že kryptoměny byly dříve používány většinou jako nástroj při finančních zločinech, jako jsou podvody a praní špinavých peněz, ale nedávno jeho agentura zaznamenala drastický nárůst „čistě krypto daňových zločinů.”

Na odhalování daňových úniků IRS spolupracuje s on-chain analytickou firmou Chainalysis a také s několika dalšími donucovacími orgány.

Pokud něco získáte za 10 000 $ a prodáte to za 20 000 $ – máte zisk 10 000 $ a to je to, z čeho musíte zaplatit daň, dodal úředník pro ty, kteří chtějí řádně platit daně a nemít problémy se zákonem.

Další:

90 % dosavadního přílivu kapitálu do bitcoinových ETF je stále od maloobchodních hráčů, říká Jan van Eck

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *