Pátek, 12 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Oblastní manažeři Binance jsou zadržováni v hlavním městě Nigérie navzdory odchodu kryptoburzy ze země

Vedoucí představitelé Binance Tigran Gambaryan a Nadeem Anjarwalla byli 26. února zadrženi vládou Nigérie. Jejich rodiny usilují o navrácení svých blízkých domů.

Přestože Binance minulý týden oznámila odchod z Nigérie, dva její vysocí manažeři jsou podle Wired stále zadržováni v hlavním městě země.

Bývalý federální agent Spojených států zaměřený na kryptoměny a součaný vedoucí kriminálního vyšetřovacího týmu Binance Tigran Gambaryan a regionální manažer Binance Kenya pro Afriku, Nadeem Anjarwalla, jsou údajně již dva týdny drženi v Abuji bez pasů.

Podle rodin obou manažerů nigerijští žalobci neposkytli žádné informace o tom, zda muži čelí obvinění z trestného činu.

Na nic neexistuje jednoznačná odpověď: jak se má, co se s ním stane, kdy se vrátí.., uvedla Gambaryanova manželka Yuki Gambaryan.

Binance zadržení obou mužů potvrdila a uvedla, že oba ředitelé jsou „profesionály s nejvyšší integritou“ a že je burza přesvědčena, že tato záležitost bude rychle vyřešena.

Zaměstnanci Binance údajně dorazili do Abuji 25. února poté, co byli do Nigérie pozváni ze strany nigerijské vlády, aby řešili probíhající spor s Binance ohledně jejích údajně nezákonných operací v zemi.

Následujícího dne se setkali s nigerijskými úředníky a hodlali projednat vládní příkaz tamním telekomunikačním poskytovatelům zablokovat přístup na Binance a další krypto burzy. Úřady obvinily kryptoburzy z devalvace nigerijské oficiální měny naira a umožnění „nezákonných toků“ finančních prostředků.

Ačkoli v tuto chvíli není vhodné, abychom se vyjadřovali k podstatě těchto tvrzení, můžeme říci, že spolupracujeme s nigerijskými úřady na tom, aby se Nadeem a Tigran bezpečně vrátili domů ke svým rodinám, uvedla Binance.

Gambaryan a Anjarwalla byli brzy po první schůzce odvezeni do svých hotelů, kde jim bylo nařízeno sbalit si věci a poté byli podle jejich rodin přivedeni do „penzionu” provozovaného nigerijskou Národní bezpečnostní agenturou. Úředníci jim údajně také zabavili jejich pasy a od té doby je drželi na místě proti jejich vůli.

K zadržení zaměstnanců Binance došlo několik dní předtím, než Binance oficiálně oznámila svůj úplný odchod z Nigérie – dne 5. března.

Další:

Bitcoin (BTC) překvapí svou schopností stoupat na ceně, říká analytik Tone Vays a predikuje 300 000 dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *