Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Od masového přijetí kryptoměn nás můžou dělit 3 roky

3 roky by mohlo trvat, než se dočkáme všeobecné akceptace a masového přijetí kryptoměn. Důvodem je údajně nedostatečná interoperabilita.

3 roky do dospělosti?

Je to podle vás hodně nebo málo? 3 roky a bude kryptoměny běžně používat skoro každý. 3 roky a nastane to, čemu se často říká anglickým slovem “adopce”. Tak to alespoň vidí analytická společnost Gartner. Poté by nás mohlo čekat plné přijetí kryptoměn a blockchainu momentální finanční infrastrukturou.

Analýza výzkumné analytické společnosti Gartner dále odhaluje, z jakého směru můžeme začátek akceptace technologie blockchain očekávat nejdříve. Bude se jednat o bankovní sektor. Bitcoin vznikl jako možnost osvobodit se od bank a Gartner věří, že právě banky budou mezi prvními, kdo bude stát v čele přijetí blockchainu. No není to ironie? A to jsme ještě nepřešli k tomu, co by mělo následovat.

Hned na druhém místě by mohly být vládní systémy. Následují různá odvětví, včetně IT firem, vzdělávacích institucí, pojišťovnictví, atd.

„Zhruba 60 % ředitelů IT společností do tří let očekává alespoň nějaký způsob implementace blockchainu do stávajících systémů a sítí.”

A důvodem, proč to nebude hned, ale až za 3 roky, je nedostatečná interoperabilita (schopnost vzájemné komunikace a spolupráce). Fabio Chesini, jeden z hlavních analytiků společnosti Gartner, k tomu dodal:

“Úroveň blockchainové technologie je pro finanční infrastrukturu a vysoce postavené instituce prozatím bohužel příliš fragmentovaná a nevyvinutá.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://kryptomagazin.cz/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *