Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

PayPal potvrdil svůj zájem o kryptoměny v dopise Evropské komisi

V poslední době kolují spekulace, že by Paypal mohl integrovat kryptoměny. Platební gigant svůj zájem o krypto potvrdil v dopise pro Evropskou komisi.

Paypal se zajímá o krypto

Společnost Paypal odhalila svůj záměr, který se týká kryptoměn. Nepotvrdila však, že pro své zákazníky integruje kryptoměny. Uvádí, že pracuje na vývoji „schopností“ souvisejících s kryptoměnou. V dopise zaslaném Evropské komisi v březnu, který se nyní objevil, PayPal uvedl, že „posuzuje“ potřebu evropského rámce pro kryptomety, který by podporoval integraci platebních a finančních služeb.  

Společnost vidí výrazný růst, který v posledních několika letech zaznamenalo kryptoodvětví. Tento růst pak přitáhnul pozornost a vyvolal diskuzi o dopadu decentralizace a významu digitální měny centrální banky (CBDC). V dopise se uvádí:

„PayPal jako takový neustále sleduje a vyhodnocuje globální vývoj v prostoru krypta a blockchainu / distribuované knihy. Obzvláště nás zajímá, jak lze tyto technologie a kryptoaktiva využít k dosažení většího finančního začlenění a pomoci snížit / odstranit některé bolestivé body, které dnes existují ve finančních službách.“

Regulační překážky

Fakt, že Paypal své záměry vyložil evropským institucím, svědčí o tom, že zřejmě cítí potřebu prospěšných regulací. Je také pravděpodobné, že mu některé regulace chybí k uskutečnění svých záměrů. Ani tyto záměry však nejsou jasně sděleny a trochu se zdá, že společnost kličkuje ve snaze neodhalit své plány. Ve svém dopise tvrdí, že má zájem na tom, jak lze použít technologii kryptoměny k podpoře úsilí o transparentnost a dodržování předpisů. Podpořil by snahy Evropské komise o regulaci tohoto odvětví.

Závěr

Vše, co nyní víme o plánech platebního giganta, je, že se o kryptoměny zajímá a volá po regulacích. Uvedl, že podnikl nějaké kroky k tomu, aby rozvíjel své „schopnosti” v oblasti kryptoměn. To je však zatím velmi daleko od spekulací, že by mohl přidat možnost nákupu kryptoměny pro všechny své zákazníky (+300 milionů), což by velmi podpořilo akceptaci kryptoměn. Kromě toho společnost volá po regulacích.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *