Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Poprvé po roce a půl cena Bitcoinu (BTC) prolomila psychologickou hranici 40 tisíc dolarů! Optimistický prosinec

Zatímco za oknem vaše oči potěší první letošní sníh, cena hlavní kryptoměny dosahuje horečkových hodnot. Nad 40 tisíc dolarů jsme se podívali poprvé za 19 měsíců.

Bitcoin se v pondělí ráno obchoduje po asi 11% růstu za posledních 7 dní na ceně 41 475 dolarů. Po průrazu nad kulatou 40tisícovou hranici je cena hlavní kryptoměny nejvyšší za více než rok a půl.

Aktuálně 5% růst za posledních 24 hodin rovněž dopravil cenu krále kryptomarketu do nové nejvyšší úrovně od začátku roku. Protože byl BTC na začátku roku v hlubokém bear marketu, po oživení můžeme evidovat zajímavé zhodnocení, které od 1. ledna dosahuje více než 140 %.

Pokud se zaměříme na dlouhodobé maximum, tak v tuto chvíli je Bitcoin zhruba 40 % pod svým ATH z 10. listopadu 2021 na úrovni cca 69 tisíc dolarů.

Cenový checkpoint Bitcoinu přichází uprostřed spekulací, že ve Spojených státech bude brzy schválen spotový bitcoinový burzovně obchodovaný fond (ETF).

V USA je 13 zájemců o spotový bitcoinový ETF. Nejnovější žádost je od švýcarského správce aktiv Pando Asset, který podal přihlášku 29. listopadu. Všechny tyto fondy čekají na schválení Komisí pro cenné papíry, včetně BlackRock a Grayscale, které se nedávno setkaly s agenturou.

Analytici Bloombergu specializující se na ETF dávají 90% šanci, že všechny nevyřízené nabídky o bitcoinové ETF fondy budou schváleny současně do 10. ledna.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *