Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Zloděj ukradl kryptoměny za 2 miliony dolarů prostřednictvím „otravy adresy“ za 1 týden ze Safe Wallet

Uživatelé kryptoměnové peněženky Safe Wallet přišli o miliony dolarů. Za krádeží stojí podvodník, který již údajně nakradl více než 5 milionů dolarů v kryptoměnách prostřednictvím útoku „address poisoning.”

Otrava adres je jednoduchá metoda podvodu při které útočník vybírá konkrétní účty, na které se následně zaměřuje. Podvodník nejprve vytvoří podobně vypadající adresu, jako ta, na kterou cílová oběť pravidelně posílá finanční prostředky, a to pomocí stejných počátečních a koncových znaků.

Podvodník následně často posílá malé množství kryptoměn z nově vytvořené peněženky do peněženky oběti, aby „otrávil“ její transakční historii. Jde tedy o stejný princip, na kterém stojí i tzv. „dust attack.”

Pokud nic netušící uživatel zkopíruje omylem podvodníkovu adresu z historie transakcí, může poslat kryptoměny do peněženky hackera místo zamýšleného cíle a přijít tak o peníze.

Platforma pro detekci web3 podvodů Scam Sniffer 3. prosince oznámila, že od 26. listopadu ztratilo přibližně deset peněženek Safe Wallet celkem 2,05 milionu dolarů prostřednictvím „otravy adresy.“

Uživatele Safe Wallet údajně okradl stejný útočník, který za poslední čtyři měsíce již ukradl nejméně 5 milionů dolarů od přibližně 21 obětí. Scam Sniffer uvedl, že jedna z obětí dokonce držela 10 milionů dolarů v kryptoměnách v Safe Wallet, ale „naštěstí“ přišla jen o 400 000 dolarů.

V případě, že uživatel odešle kryptoměnu na jinou adresu, je prakticky nemožné získat své prostředky zpět kvůli neměnné povaze blockchainu, který funguje bez centrální autority.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *