Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Hackeři ze Severní Koreji jsou skutečnou hrozbou! Ukradli za posledních 6 let kryptoměny za 3 miliardy dolarů

Kyberbezpečnost:Pokud jde o hrozby pro investory do kryptoměn, Severní Korea je na žebříčku hodně vysoko. Hackeři z této části světa údajně mají na svědomí krádeže za cca 3 miliardy dolarů od roku 2017.

V roce 2022 severokorejští hackeři získali kryptoměny v hodnotě desetkrát vyšší, než země vydělala na exportu v roce 2021, uvádí krypto bezpečnostní firma Recorded Future.

Podle nedávné zprávy bezpečnostní společnosti množství ukradených kryptoměn odpovídá přibližně polovině veškerých vojenských výdajů Severní Koreje za tento rok:

Severokorejští původci ohrožení byli obviněni, že jen v roce 2022 ukradli kryptoměny v odhadované hodnotě 1,7 miliardy dolarů, což je částka odpovídající přibližně 5 % severokorejské ekonomiky nebo 45 % jejího vojenského rozpočtu.

Podle zprávy se severokorejští hackeři původně zaměřovali na Jižní Koreu pro její krypto. Postupně se však zaměřili i na zbytek světa:

Severokorejští kybernetičtí operátoři přesunuli své zaměření z tradičního financování na tuto novou digitální finanční technologii tím, že se nejprve zaměřili na jihokorejský trh s kryptoměnami, než výrazně rozšířili svůj dosah globálně.

Rozsah ohrožení údajně značně prohlubuje podpora hackerů tamní vládou. Díky tomu mohli tito útočníci „rozšířit své operace nad rámec toho, co je možné pro tradiční kyberzločince,“ uvedla zpráva.

Severokorejská hackerská skupina Lazarus figurovala v nedávných zprávách, kdy Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv amerického ministerstva financí uvalil sankce na kryptomixér Sindibád s tvrzením, že platforma zprostředkovala praní finančních prostředků pro hackerskou skupinu se sídlem v Severní Koreji.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *