Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Americké ministerstvo financí uvalilo sankce na kryptomixér Sindibad za údajné využití severokorejskými hackery

Ministerstvo USA již dříve uvalilo sankce na kryptoměnové mixéry Blender a Tornado Cash a přestože akce proti softwarovým nástrojům vyvolaly odpor části veřejnosti, nyní se na černou listinu dostává další – Sindibad.

Pokračuje stíhání anonymizátorů, které někteří uživatelé kryptoměn používají, aby zvýšili své soukromí ve svých kryptoměnových peněženkách, platbách a zůstatcích. Podle americké vlády je využívají zločinci, a tak je třeba s nima zatočit.

Mixéry čelí sankcícm Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv ministerstva financí Spojených států (OFAC). Nově se na sankční seznam dostal kryptomixér Sinbad s odůvodněním, že byl zodpovědný za praní finančních prostředků pro hackerskou skupinu Lazarus se sídlem v Severní Koreji.

Podle oznámení z tohoto týdne Sindibad „zpracoval virtuální měnu v hodnotě milionů dolarů z loupeží Lazarus Group.“ Údajně se to týká i prostředků odcizených při hacku Horizon Bridge z června 2022, hacku Ronin Bridge od Axie Infinity z června 2023 a hacku Atomic Wallet z června 2023.

Dohromady tyto hacky vedly ke ztrátě zhruba 820 milionů dolarů. Wally Adeyemo, náměstek ministra financí, k tomu uvedl:

Služby mixování, které umožňují kriminálním aktérům, jako je Lazarus Group, prát ukradený majetek, budou čelit vážným následkům. Ministerstvo financí a jeho vládní partneři v USA jsou připraveni nasadit všechny nástroje, které mají k dispozici, aby zabránili mixérům virtuálních měn, jako je Sindibad, napomáhat nezákonným činnostem.

Zločinci a hackeři, kteří údajně proprali odcizené kryptoměny přes kryptomixéry, tak mohou připravit kryptokomunitu nejen o peníze, ale zdá se, že nepřímo, prostřednictvím vlád, také částečně o svobodu a soukromí. Paradoxem je, že i přes údajné využití (a následné potírání) těchto prostředků ke skrytí své aktivity, americká vláda uvádí, že má přesné povědomí o tom, o koho se jedná, kolik ukradl a kde se nachází.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *