Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Pozor na sdílení! Brazilský influencer přišel o svá digitální aktiva náhodným odhalením soukromého klíče

Ať chcete nebo ne, každý si během svého života alespoň jednou zaplatí neplánované školné bezpečnosti, ochrany soukromí a odolnosti vůči podvodům. Své o tom ví Brazilec, který se svou vlastní chybou připravil o kryptoměny za stovky tisíc korun.

Brazilský streamer Ivan Bianco provozující kanál Fraternidade Crypto na YouTube během živého přenosu nechtěně odhalil soukromé klíče všem svým sledujícím. Tato nehoda ho okamžitě přišla na velké množství peněz.

K incidentu došlo, když se youtuber snažil získat přístup ke svým heslům pro blockchainovou herní platformu Gala Games prostřednictvím textového souboru na svém počítači. Bohužel pro streamera byla jeho hesla ke Gala Games uložena ve stejném textovém souboru, kde měl i svou počáteční frázi pro peněženku MetaMask.

Ta obsahovala značné množství Polygonu (MATIC). Když si Ivan Bianco uvědomil svou chybu, ihned ukončil stream. Bylo však již pozdě a školné se vyšplhalo na 86 000 MATIC.

Omylem jsem ukázal svůj soukromý klíč naživo a dotyčný ho opravdu rychle poslal na jinou adresu. Snažil jsem se vysílání ukončit a poslat krypto na jinou adresu, ale bylo už pozdě, řekl Bianco v emotivním videu, které následovalo po nehodě.

V době nehody měla odcizená částka v kryptoměně hodnotu kolem 50 000 dolarů. Bianco tvrdil, že při nehodě přišel o celé své celoživotní úspory a prosil diváka streamu, aby peníze vrátil za odměnu.

Kryptoměnové peněženky: Jak uchovávat Bitcoin a altcoiny – Průvodce pro začátečníka

Je to k nevíře, ale divák mu následně skutečně poslal všechny mince zpět a streamer tak obnovil svůj přístup ke kryptoměně v hodnotě přesahující milion korun.

Bianco však ve své peněžence měl ještě NFT a dodal, že také ztratil určité množství ETH v síti ARB.

Získal jsem zpět 50 000 dolarů, přibližně 86 000 MATIC. Všechno ostatní je stále ztraceno, nevyčíslitelná hodnota, protože jsou to NFT, odhadovaná hodnota přibližně 15 000 dolarů je stále ztracena.

Incident připomněl zejména začátečníkům, že spolu se svobodou jde ruku v ruce i zodpovědnost. Vlastní úschova kryptoměn umožňuje uživatelům v podstatě být svou vlastní bankou. Takový způsob držení majetku je náchylný k mnoha rizikům, jako je krádež nebo ztráta.

Proč lidi nemají rádi Marcuse Revoltu? Reakce na nedávný rozhovor Revolta vs. Duklock ohledně šíření pomluvy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *