Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Proč lidi nemají rádi Marcuse Revoltu? Reakce na nedávný rozhovor Revolta vs. Duklock ohledně šíření pomluvy

V tomto komentáři se zaměříme na otázku, která může trápit nezaujatého pozorovatele při tom, co se děje okolo člověka, který o sobě říká, že má životní cíl být bohatý a dělat další lidi bohatšími. Bude to reakce na video na youtubovém kanále Duklock, kam přišel Marcus Revolta s ambicí rozptýlit jakési pomluvy o sobě, ale i další dílky této nedávné internetové aférky.

Tento člověk si tu chtěl očistit svoje jméno, ale jediné, čeho dosáhl, je že si vykopal ještě větší hrob, napsal jeden z diváků rozhovoru.

Otázka zní: proč lidi nemají rádi Marcuse Revoltu? Než si odpovíme, nalijme si čistého vína. Stejně jako vy nevíme, jestli je Marcusovo podnikání zcela čisté a nemáme důkazy o tom, jestli dělá něco nezákonného, nebo ne.

Kdyby někdo takové důkazy měl, byl by Revolta touto dobou patrně ve vězení nebo u soudu. Máme však indície, že někteří z jeho zákazníků nemuseli být tak docela spokojeni a rozhodně ho nemá ráda celá řada lidí. Pokud máte vlastní osobní zkušenost, určitě se podělte pod článkem.

Tvůrci seriálu Futurama si v nové epizodě udělali legraci z těžařů Bitcoinu! Divoký bitcoinový zápas v roce 3023

Bohatství je určitě fajn, máme o něm ostatně celou rubriku, ale proč člověk, který o něj veřejně usiluje a tvrdí, že pomáhá ostatním, sklízí takové množství výsměchu a hejtu, jako se to děje Marcusovi?

Ve videu s Duklockem přišel mimo jiné hájit morální věci. Uvedl, že šíření neověřených pomluv z anonymních komentářů není ok. Asi bychom mohli souhlasit. Duklock mu navrhl vytvořit nějaké komplexní info o sobě, které bude fungovat jako jakýsi univerzální “štít” proti pomluvám, kam kohokoli odkáže a bude to.

Buďme fér, asi se dá souhlasit, že tohle reálně nikdo nedělá a v zásadě to stejně nebude fungovat, protože by bylo třeba info neustále aktualizovat a vysvětlovat. Na druhou stranu se dostáváme k otázce, pokud je vše ok, proč se pořád objevují pomluvy?

Pokud náhodou tohle čteš, Marku, přiznej si v první řadě, že si za to do značné míry můžeš sám. Proč? Začal jsi jako pokojný bojovník a skončil u motivačních přednášek, které v lidech evokují “Yes many” a ziskuchtivé prodavače úspěchu. I z nezaujatého pohledu je tohle špatně.

Pokud ale budete tvrdit, že lidi nemají Revoltu rádi, protože je hloupý, tak budete lhát. Revolta je téměř jistě mnohem chytřejší než celá řada svých haterů. Jak už to bývá, většina ho ve skutečnosti nemá ráda spíš proto, že je chytřejší než oni, než z opačného důvodu.

Když se někdo o něco snaží, vsází na to svou pověst i budoucí úspěch. Když to dělá veřejně, setká se na 99,99 % s anonymními hatery. Revolta tohle podle vlastních slov prožívá už roky a pravděpodobně mnohem častěji, než řada jiných influencerů. Jak jinak než hloupostí chcete nazvat to, když někdo nazve ignorování takových útoků arogancí?

Méně hloupé a bohužel stále častější je pak to, když se manipulativní komunikační technika “obvinění protistrany z brečení” používá k zesměšnění a umlčení validních argumentů. Revolta slovy cynika “brečel” o tom, že ho influenceři pomlouvají, a to na základě anonymního komentáře citovaného v bulváru.

Pokud je cynismus normou, je pyramidové schéma ještě pořád špatně? Nemůžete se na jednu stranu stavět za poctivost a bojovat proti podvodům a špatnostem jiných lidí a současně se chovat arogantně a posmívat se argumentům, kterými se někdo chce obhájit.

Být to kdokoli jiný… Revolta však udělal i další věci, kterými si tohle sám způsobil. Nejen, že předvedl krkolomnou otočku ve své hudbě i životě a otočil se zády k bývalým ideálům i fanouškům, ale také mezitím stihl zaútočit na řadu lidí a poštvat si je proti sobě svými výroky a chováním. Postavil se do role člověka, který veřejně kritizuje multimedilální pokleslost doby.

Lidé od pradávna bytostně nenávidí, když je někdo obviní z nemorálních věcí, falše či egoismu, zejména pokud pak sám otočí málem o 180 stupňů, začne se veřejně hnát za úspěchem a bohatstvím a prodávat cetky, když předtím hodně hlasitě “plival” na peníze. A že na úspěchu a bohatství není nic špatného? Není, ale každý nechce tohle slyšet od někoho, kdo ještě včera šířil revoltu proti materialismu.

Obviňte nás klidně z nadržování, ale Marcusovo striktní rozlišování mezi hodnocením něčí osoby a hodnocením konkrétních názorů a činů.., to je velmi rozumný přístup. A rovnou ho můžeme uplatnit, protože zatímco tohle můžeme podepsat všemi deseti, celou řadu jiných názorů Marcuse bychom odmítli. A tak je to správně.

Co už úplně ok není, jsou neanonymní svědectví o Revoltově lákání mladých do Scientologické církve na motivačních přednáškách a kempech bez předchozího upozornění.

Důvody, proč lidé nenávidí Revoltu, jsou překvapivě široké. Jedni ho vykreslují jako psychopatického narcistního člena sekty, který vydělává na lidské důvěřivosti a zoufalství, jiní v něm vidí blábolivého rádoby gurua, který má morálku a zásady Mirka Dušína, no a buďme k sobě upřímní, další prostě jen mají rádi, když mohou v přesile někoho veřejně “šikanovat” a ještě u toho vypadat jako ti dobří.

Odmítání peněz vždy vede ke zklamání všech zúčastněných: Proč byste neměli nenávidět peníze a dělat z toho věc morálky

Kde je pravda, to už necháme na vás. Jedno je jisté, není třeba kupovat metody úspěchu od lidí, kteří dosahují úspěchu prodáváním “příruček” o dosahování úspěchu. Stejně tak není nutné následovat příkladu těch, kteří sami následují nepotvrzené zvěsti a řídí se podle předsudků.

Život je jako jídlo a jen my sami volíme, jaké ingredience do něj přidáme a co z nich vykouzlíme. Pokud je něčím smyslem raději místo toho holýma rukama bourat zdi a bojovat proti všem, je to jeho volba.

Nakonec vše semelou “boží mlýny” a jen čas ukáže, jak to ve skutečnosti bylo. Ale jestli je podle vás tento článek na kontroverzní téma o ničem jako pojednání o kryptobaronovi “kulebradě” Čmelíkovi a jen reakční youtubeři mají vydávat reakce, tak nám to klidně napište. Přejeme všem hezký víkend.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *