Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

V argentinských prezidentských primárkách překvapivě vede pro-bitcoinový anarchokapitalista Javier Milei

Argentinský politik Javier Milei, který podporuje bitcoiny a vyzývá ke zrušení centrální banky své země, se nečekně ujal vedení v prezidentských primárních volbách v zemi.

Po více než 90 % sečtených hlasů v primárních volbách v Argentině vede libertariánský pro-bitcoinový kandidát Javier Milei s téměř 32 %. Za ním je kandidát konzervativní strany Společně pro změnu (Juntos por el Cambio) s necelými 30 %

Na dosavadním třetím místě je pak kndidát levicové koalice Unie pro vlast (Unión por la Patria) – uskupení úřadující vlády – s něco málo přes 28,5 % hlasů.

Spojené státy by se měly připravit na ekonomickou havárii po snížení ratingu z AAA na AA+, říká Robert Kiyosaki

Kandidát, který o sobě řekl, že je anarchokapitalista, překvpil. Předvolební průzkumy naznačovaly, že Milei v dnešním hlasování neskončí výše než na třetím místě.

Centrální banka je podvod, mechanismus, kterým politici podvádějí dobré lidi inflační daní, tvrdil již dříve Milei. O Bitcoinu prohlásil: Představuje návrat peněz jeho původnímu tvůrci, soukromému sektoru.

Milei, který založil a vede koalici Liberty Advances (La Libertad Avanza), řekl, že Bitcoin je reakcí proti „podvodníkům z centrálních bank“ a tvrdil, že fiat měna umožňuje politikům podvádět Argentince inflací.

Všeobecné prezidentské volby v Argentině se budou konat 22. října. Pokud žádný kandidát nezíská alespoň 45 % hlasů, bude se v listopadu konat druhé kolo voleb.

Americká banka SoFi drží 166 milionů dolarů v digitálních měnách, ukázala to nová čtvrtletní zpráva o příjmech

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *