Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Příliv institucionálního kapitálu za 13 800 000 000 USD daleko překonává rekord z roku 2021: CoinShares

Institucionální investice do kryptoměnových investičních produktů za minulý týden přispěly k posunutí celkového přílivu kapitálu za poslední rok na rekordní úroveň.

Manažer digitálních aktiv CoinShares ve své nejnovější zprávě Digital Asset Fund Flows uvádí, že investiční produkty digitálních aktiv zaznamenaly minulý týden přísun kapitálu v hodnotě 646 milionů dolarů.

Podle CoinShares:

Investiční produkty zaměřené na digitální aktiva zaznamenaly v minulém týdnu pokračující pozitivní sentiment a příliv finančních prostředků v celkové výši 646 milionů USD.

Příliv finančních prostředků od počátku roku ve výši 13,8 miliardy USD je nejvyšší v historii a nyní výrazně překonává 10,6 miliardy USD zaznamenaných v roce 2021.

Podle CoinShares však týdenní přílivy od března klesají, což vedlo správce digitálních aktiv ke spekulacím, že již mohl hype okolo amerických bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF) vyvanout.

Od března klesly také objemy obchodování s kryptoměnovými produkty, a to ze 43 miliard USD na 17,4 miliardy USD. Podle očekávání pak zdaleka největší část investic celosvětově do těchto produktů proudí z USA v rámci bitcoinových ETF. CoinShares k tomu uvádí:

Spojené státy zaznamenaly další příliv 648 milionů USD spolu s Brazílií, Hongkongem a Německem ve výši 10 milionů USD, 9 milionů USD a 9,6 milionu USD. Zatímco Švýcarsko a Kanada zaznamenaly odliv 27 milionů USD a 7,3 milionů USD.

Další:

Americký soud shledal Terraform Labs a jejího zakladatele Do Kwona vinnými z podvodů za miliardy USD

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *