Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Příští prezident Argentiny bude příznivec Bitcoinu! Prezidentské volby v zemi vyhrál ekonom Javier Milei

Ve druhém kole prezidentských voleb v Argentině získal Javier Milei přes 55 % hlasů. Novým prezidentem se stane pravicový ekonom s příznivým postojem ke kryptoměně.

19. listopadu zvítězil v argentinských prezidentských volbách pro-bitcoinový kandidát Milei, když porazil svého soupeře Sergia Massu s náskokem asi 3 miliony hlasů.

K urnám přišlo cca 76 procent voličů ve 46milionové latinskoamerické zemi. Podle agentury EFE to bylo nejméně za posledních 40 let. Analytik Lucas Romero k výsledkům voleb uvedl:

Je to triumf, který není ani tak zásluhou Mileie a jeho zvláštností a specifik, jako spíše poptávky po změně. To, co se projevilo ve volbách, je únava, vyčerpání a protestní hlas většiny Argentinců.

Massa, ministr hospodářství země, telefonicky poblahopřál svému soupeři k vítězství poté, co bylo sečteno více než 90 % hlasů — ještě před vyhlášením prvních oficiálních výsledků. Třiapadesátiletý Milei nastoupí do úřadu 10. prosince.

 

Dlouhotrvající inflační krize v Argentině je zřejmě nejpalčivějším problémem obyvatel, přičemž argentinské peso zaznamenalo více než 140% inflaci jen za posledních 12 měsíců.

Milei se hlasitě vyjadřoval proti centrální bance země a označoval ji za podvod a mechanismus, kterým politici podvádějí dobré lidi inflační daní.

Mluvil o Bitcoinu jako o pohybu směrem k „návratu peněz jejich původnímu tvůrci, soukromému sektoru.“ Přesto však nenaznačil, že by chtěl po vzoru Salvadoru učinit z Bitcoinu státní platidlo země.

Neúspěšný kandidát Massa se v říjnu zavázal spustit digitální měnu centrální banky (CBDC), pokud bude zvolen. Ta by podle něj vyřešila dlouhotrvající inflační krizi v Argentině.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *