Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Rok po zániku FTX: Cena Bitcoinu se zdvojnásobila a několik dalších kryptoměn rostlo ještě více, včetně Chainlinku

Uteklo to rychle! Je tomu již rok po výbuchu “časované bomby” kryptosktoru v podobě bývalé kryptoměnové burzy FTX. Odvětví žije dál a řada kryptoměn v čele s Bitcoinem zaznamenaly vysoké zisky.

V listopadu 2022 kolaps FTX definoval dosavadní dno posledního dlouhodobého cyklu na trhu kryptoměn. Propad vymazal téměř 300 miliard dolarů z tržní kapitalizace a zasáhl většinu kryptoměn.

Nejvíce v souvislosti s pádem kryptoimpéria Samuela Bankmana-Freida utrpěly tokeny s hlubokými finančními vazbami na FTX, včetně Solany (SOL), Serum (SRM) a nativního FTX tokenu FTT (FTT).

Dokonce i některé z nich nyní zažívají určitý růst. Solana zdvojnásobila svou cenu za posledních 30 dní a FTT zaznamenal pumpu, pravděpodobně v souvislosti s možným odprodejem a obnovením FTX.

Solana paradoxně patří k nejziskovějším altcoinům za poslední rok. Od svého dna, kdy se propadla o více než 50 % na 8 USD po kolapsu FTX, vzrostla o 660 %.

Dalším z vítězů je kryptoměna konkurenční kryptoburzy OKX. OKB patřil mezi tokeny nejméně zasažené fiaskem FTX a současně je jedním z nejziskovějších za posledních 12 měsíců.

Nákup OKB na dně 17,20 USD před rokem by dnes investorům přinesl zisk 275 %.

Do třetice se podíváme na Chainlink (LINK), který v období po kolapsu FTX klesl až o 40 %. LINK ze svého dna v listopadu 2022 na ceně 5,68 USD zaznamenal zhruba 180% zisk.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *