Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Token Yearn.finance (YFI) se po pumpě propadl o 43 % během 5 hodin! Část komunity spekuluje o exit scamu

Token Yearn.finance (YFI) se zřítil o více než 43 % během pouhých několika hodin. Náhlý sešup do značné míry vymazal prudký listopadový růst, který překonal 150 %.

Dramatický pump and dump se odehrává na altcoinu YFI. Token správy a řízení DeFi projektu se 18. listopadu propadl o více než 43 % za pouhých pět hodin poté, co začátkem měsíce vzrostl téměř o 170 %.

Nečekaná cenová akce zasáhla řadu obchodníků a dokonce vyvolala obavy z možného únikového podvodu (exit scamu). Zmínky ohledně možného podvodu se šířily zejména na sociální síti X.

Spekulace zahrnovaly exit scam – tedy možný odchod členů týmu, kteří podle FUDu mohli využít růst k odprodeji, čímž by během opuštění projektu spustili prvotní vlnu ztráty dosahující přes 300 milionů dolarů z tržní kapitalizace YFI.

Aktuálně se token obchoduje za 9,05 USD po pádu z více než 15,5 dolarů za jednotku. Graf níže ilustruje, jak došlo k naprostému vymazání působivé pumpy během posledních 7 dní.

Ve skutečnosti však FUD ohledně exit scamu nemá valnou oporu dokonce ani v samotném pádu ceny YFI. Připomíná klasický pump and dump, jakých jsme na kryptomarketu viděli nesčetně.

Tokeny jsou i po propadu aktuálně stále ve značném zisku od začátku měsíce, a to o zhruba 80 %.

Yearn.finance je decentralizovaný finanční protokol, který poskytuje automatizovaná obchodní řešení pro trhy DeFi. Založil ho vývojář Andre Cronje v červenci 2020.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *