Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Uživatelé Tornado Cash podávají odvolání proti rozsudku ve prospěch amerického ministerstva financí

Skupinka uživatelů s podporou kryptobuzy Coinbase podala odvolání proti rozsudku, který potvrdil prvomoc rozhodnutí úřadů, když americké ministerstvo financí sankcionovalo kryptomixér Tornado Cash.

6 uživatelů Tornado Cash podává odvolání k federálnímu soudu v reakci na srpnové rozhodnutí texaského federálního soudce, který rozhodl, že mixer kryptoměn mohl být sankcionován pod regulační pravomocí Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv ministerstva financí.

V podání z 13. listopadu u amerického odvolacího soudu pro pátý obvod právníci zastupující žalobce Josepha Van Loona, Tylera Almeidu, Alexandera Fishera, Prestona Van Loona, Kevina Vitalea a Natea Welche trvali na tom, že ministerstvo financí USA překročilo svou pravomoc, když se v srpnu 2022 rozhodlo přidat mixer kryptoměn na svůj seznam sankcionovaných subjektů.

V odvolání se uvádí:

Okresní soud pochybil, když došel k závěru, že ministerstvo splnilo tři požadavky na přidání podle zákona o mezinárodních mimořádných ekonomických pravomocích a zákona o Severní Koreji. Postup ministerstva je v rozporu se zákonem a nad rámec zákonné pravomoci podle zákona o správním řízení.

Podle žalobců byly chytré smlouvy v rámci Tornado Cash identifikované v žalobě „neměnné a bez vlastníka“ a nesplňovaly regulační definici „majetku,“ na který se vztahují sankce. Odvolání také zpochybnilo definici „zájmu“ ministerstva financí s tím, že Tornado Cash nemá žádný „právní, spravedlivý nebo prospěšný zájem“ na chytrých smlouvách uživatelů.

Hlavní právník Coinbase, která veřejně podporuje Van Loona a další žalobce, uvedl:

Obyčejní Američané dělají mimořádné a obdivuhodné věci. S podporou Coinbase a mnoha dalších dnes Loonovi žalobci vzali svůj případ na k 5. obvodnímu soudu, aby napadli sankce proti neměnnému softwaru bez vlastníka známému jako Tornado Cash.

V srpnu 2022 nizozemské úřady zatkly spoluzakladatele Tornado Cash Alexeje Perceva za obvinění související s praním špinavých peněz. Od dubna 2023 čeká na svobodě na soud.

V srpnu 2023 obvinilo ministerstvo spravedlnosti spoluzakladatele Romana Storma a Romana Semenova ze spiknutí za účelem praní špinavých peněz, porušení sankcí a provozování nelicencovaného obchodu s převodem peněz. Storm byl po svém zatčení propuštěn na kauci ve výši 2 miliony dolarů a v září prohlásil, že není vinen ve všech obviněních, zatímco Semenov je aktuálně na svobodě.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *