Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Průkopník Bitcoinu Hal Finney nemůže být Satoshi Nakamoto! Vyšetřovatel Jameson Lopp tvrdí, že má důkaz

Nové šetření naznačuje, že Hal Finney není Satoshi Nakamoto. Vyšetřovatel Jameson Lopp shromáždil archivované e-maily z roku 2010, data z desetimílového závodu v Kalifornii v roce 2009 a další důkazy..

V kryptosvětě je největší záhadou identita tajemného zakladatele Bitcoinu Satoshi Nakamota. Mnoho spekulací jako jednoho z nejpravděpodobnějších kandidátů zmiňuje amerického vývojáře Hala Finneyho.

Roky se spekulace, že zesnulý počítačový vědec Hal Finney vytvořil Bitcoin, se opíraly o několik indícií. FinneyByl prvním člověkem kromě Satoshiho, který si stáhl a spustil bitcoinový software a byl také prvním příjemcem BTC převodu. Finney však tuto teorii popíral až do své smrti v roce 2014.

Jameson Lopp, samozvaný cypherpunk a spoluzakladatel společnosti Casa na správu bitcoinů, se podělil o nové důkazy, které tuto teorii dále zpochybňují. Týkají se závodu na 10 mil v Santa Barbaře v Kalifornii v sobotu 18. dubna 2009.

Hal Finney byl legendární Cypherpunk, ale nebyl to Satoshi. Dnes předkládám svůj výzkum na podporu tohoto tvrzení.

Finney soutěžil v „Santa Barbara Running Company Chardonnay 10 Miler & 5K,“ která začala v 8:00 ráno standardního tichomořského času a závod dokončil o 78 minut později.

„Ukázalo se, že raný vývojář bitcoinů Mike Hearn si během této doby posílal e-maily se Satoshi sem a tam,“ vysvětlil Lopp s odkazem na archivované e-maily, které Hearn v minulosti zveřejnil:

Co z toho všeho můžeme určit? Satoshi poslal e-mail Mikovi v 9:16 tichomořského času – 2 minuty předtím, než Hal protnul cílovou čáru.

To by samozřejmě mohlo být snadno vyvráceno, pokud by se za Satoshi Nakamotem skrývala skupina a Finney byl jejím členem. Šetření to však údajně vyvrací:

Za celou dobu, co jsem zkoumal Satoshiho, jsem ještě nenarazil na žádný důkaz, který by naznačoval, že to byla skupina. Pokud to byla skupina, pak všichni fungovai podle stejného plánu spánku, konzistentního napříč kódovými odevzdáními, e-maily a příspěvky na fóru.

Mezi další důkazy patří transakce, která se rovněž kříží s termínem závodu. Satoshi navíc podle šetření pracoval na kódu a přispíval na různá fóra v době, kdy boj Hala Finneyho s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS) již ovlivnil jeho schopnost používat klávesnici.

Lopp citoval příspěvek z 22. srpna 2010 od manželky Hala Finneyho. Fran Finneyová uvedla, že se pár zúčastnil Summitu Singularity 2010 v San Franciscu ve dnech 14.–15. srpna a že Finneyho tvrdý boj s ALS zpomalil jeho psaní z „ rychlopalby“ 120 slov za minutu na „pomalé klování.”

Bitcoin je na tom lépe, když Satoshiho identita zůstává neznámá. Člověk může být kritizován a politicky napadán. Mýtus obstojí ve zkoušce času, vyjádřil účet Jamson Race na X názor mnoha dalších.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *