Pátek, 12 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

SEC, která byla sankcionována za zneužití moci, žádá dalších 158 milionů USD na řešení „divokého západu kryptotrhů“

Americký regulátor cenných papírů podle soudu v jedné z žalob proti kryptosektoru předložil záměrně falešné důkazy. SEC zatím odmítá výzvy kryptoměnových společností ohledně jasných pravidel a naopak žádá více peněz z rozpočtu na pokračování svého tažení.

Okresní soud Spojených států amerických uvalil sankce na Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) za to, že ve své žalobě proti Debt Box jednala ve „špatné víře.“

SEC původně podala návrh na zamítnutí žaloby bez prejudice, který soudce Robert Shelby zamítl a kritizoval regulátora za úmyslné lhaní soudu o důkazech, které získal k zajištění dočasného zmrazení aktiv Debt Box v srpnu 2023.

Kritické důkazy, které Komise pro cenné papíry a burzy tvrdila, že získala, „postrádaly jakýkoli základ,” nicméně byly předloženy, a to „záměrně nepravdivým a zavádějícím způsobem,” vysvětlil Shelby.

Mezitím několik zájmových skupin podalo amicus briefy na podporu výzvy Coinbase, ve které vyzvali SEC, aby vytvořila jasná pravidla pro kryptoprůmysl.

Podle kryptosektoru regulátor postrádá jasné pokyny, kterými se mají účastníci trhu ve Spojených státech řídit. Svá samostatná podání vyplnily Crypto Council for Innovation, Satoshi Action Fund, Texas Blockchain Council, investiční firma Paradigm, společnost s digitálními aktivy Lejilex a Americká obchodní komora.

SEC však nezahálí a pokračuje ve svých “regulacích vymáháním,” což často znamená hrozbu vysokých pokut, které již v některých případech skončily likvidací podnikání, což potkalo například LBRY.

Naposledy agentura, která žaluje hlavní kryptoměnové burzy Binance a Coinbase a řadu dalších kryptofirem, údajně vydala předvolání několika společnostem ohledně komunikace s nadací Ethereum Foundation. Podle zasvěcených zdrojů citovaných Cointelegraphem výzvy souvisejí s pokusy regulátora označit 2. největší kryptoměnu Ethereum za neregistrovaný cenný papír.

Minulý týden komise požádala Kongres o dalších 158 milionů dolarů z amerického federálního rozpočtu na rok 2025 na řešení „významného růstu a změn na našich trzích,” včetně „divokého západu krypto trhů.”

Dokument nastiňující rozpočtové potřeby SEC pro nadcházející fiskální rok 2025 požaduje více než 2,5 miliardy dolarů, oproti 2,4 miliardám dolarů, které požadoval v roce 2024.

Další:

Evropský parlament schválil přelomový zákon o umělé inteligenci, který by mohl být vzorem pro celý svět

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *