Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Takzvaný „Backstop” pojišťovací fond FTX byla okázalá lež, podle svědectví spoluzakladatele Garyho Wanga

Zdá se, že vyšla na povrch další pozoruhodná skutečnost v případu zkrachovalé kryptoburzy FTX, která je mnohými považována za největší podvod v historii kryptoměn.

Pojistný fond „Backstop Fund“ FTX byl podle bývalého technologického ředitele kryptoburzy jedna velká lež. Gary Wang se přiznal, že burza FTX použila skrytý kód v Pythonu ke zkreslení hodnoty svého pojistného fondu.

Bývalý technologický ředitel FTX Gary Wang dosvědčil, že takzvaný 100milionový pojistný fond FTX byl v roce 2021 podvodně vykonstruován a nikdy neobsahoval žádný z tokenů FTT, jak se tvrdilo. Prostředky přitom měly zabránit ztrátám uživatelů během velkých likvidačních událostí.

Místo toho, aby se fondu nacházely reálné tokeny, bylo číslo zobrazené veřejnosti vypočítáno vynásobením denního objemu obchodování FTX tokenu náhodným číslem blízkým 7 500.

Cosmos (ATOM) přivítá Bitcoin (BTC)! Vývojáři přinášejí krále kryptoměn ve formě nBTC do ekosystému

 

V únoru FTX takto klamala uživatele na Twitteru:

5,25 milionu FTT, které jsme v roce 2019 vložili do našeho pojistného fondu, nyní činí fond v hodnotě více než 100 milionů USD.

Když se obžaloba zabývala výše citovaným tweetem – mezi jinými veřejnými prohlášeními o jeho hodnotě – a zeptala se Wanga, zda je tato částka přesná. Odpověděl jediným slovem:

Ne.

Do fondu, kterým se FTX chlubila, nikdy nešly prostředky z finančních transakcí a celá hodnota záložního fondu byla jedna velká lež. Například v roce 2021 obchodník využil chybu v systému marží FTX, aby zaujal nadměrnou pozici v MobileCoin, což podle Wanga vedlo ke ztrátě stovek milionů dolarů pro FTX.

Když si Bankman-Fried uvědomil, že pojistný fond byl téměř vyčerpán, Wang řekl, že mu bylo řečeno, aby přiměl Alamedu „převzít“ ztrátu. Toto byl údajně pokus skrýt ztrátu, protože rozvahy Alamedy byly soukromější než FTX.

Kromě odhalení údajné podvodné povahy pojišťovacího fondu FTX Wang tvrdil, že Bankman-Fried vyzval jeho a Nishada Singha k implementaci funkce „allow_negative“ zůstatku v kódu ve FTX, což umožnilo společnosti Alameda Research obchodovat s téměř neomezenou likviditou na kryptoburze. To v konečném důsledku pravděpodobně mělo zásadní podíl v několikamiliardové trhlině v rozvaze FTX.

Wang se k obviněním včetně podvodu přiznal 5. října. Případ se nyní bude soustředit okolo postavy hlavního šéfa – SBF.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *