Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

V únoru byly držitelům ukradeny kryptoměny v hodnotě více než 8,4 miliard korun, hlásí analytici PeckShieldu

Únor byl pro kryptoměny tradičně velmi příznivý měsíc z hlediska růstu trhu, ale měl i svou stinnou stránku. Finanční ztráty z krádeží kryptoměn prostřednictvím hacků se minulý měsíc výrazně zvýšily.

Podle společnosti PeckShield pro blockchainovou bezpečnost bylo minulý měsíc ukradeno krypto v hodnotě více než 360 000 000 dolarů, tedy přes 8,4 miliard korun.

Hackeři v únoru ukradli kryptoaktiva v hodnotě kolem 360,83 milionů dolarů, což je zhruba dvojnásobek oproti 182,54 milionům dolarů v lednu, uvedli bezpečnostní analytici.

Lví podíl na této bilanci má krypto herní platforma PlayDapp (PLA). Zaznamenala rovnou dva bezpečnostní incidenty po kterých došlo k ztrátě odcizených aktiv v hodnotě 290 milionů dolarů.

PlayDapp se pokusila získat prostředky zpět tím, že nabídla odměnu ve výši 1 milion dolarů. Hackeři však namísto toho podle on-chain analytické firmy Elliptic začali ukradené tokeny prát a posílat je na burzy a další účty.

Automatizovaná kryptoburza FixedFloat je na druhém místě se ztrátami 25,85 milionu dolarů. Třetí největší hack zaznamenal Jeff „Jihoz“ Zirlin, zakladatel hry založené na blockchainu Axie Infinity (AXS) a ethereového sidechainu Ronin (RON) zaměřeného na hraní her.

Zirlin uvedl, že hacker z jeho osobních peněženek odčerpal kryptoaktiva v hodnotě 9,7 milionu dolarů. Dále pak blockchain 1. vrstvy Shido (SHIDO) a stablecoinový protokol Seneca (SEN) utrpěly ztráty ve výši 7,3 milionu USD, respektive 6,9 ​​milionu USD.

Je pravděpodobné, že celá řada dalších krádeží navíc ve statistice PeckShieldu chybí, protože denně enormní množství scamu zaplavuje internet, sociální sítě, e-maily a další místa.

Další:

Bitcoin za 200 tisíc dolarů za 18 měsíců po halvingu na základě historického precedentu: Anthony Scaramucci

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *