Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Velryba spící 14 let prodala 1 000 BTC za ATH cenu 69 000 USD se ziskem 68 mil. USD! Flash crash spláchl miliardy

Spící velryba z roku 2010 se probudila a prodala 1 000 BTC za cenu 69 000 během úterního dosažení ATH, čímž dosáhla zisku cca 68 milionů dolarů. Následný flash crash splách z trhů „spekulativní přebytek“ ve výši několika miliard dolarů.

Dosažení historického cenového maxima Bitcoinu v úterý 5. března 2024 bylo nepřesvědčivé a došlo k rychlému odmítnutí, což do značné míry zhatilo tradiční oslavné reakce kryptoinvestorů. Nejméně jeden hodler však měl k radosti pádný důvod.

Podle údajů z CryptoQuant byly kryptoburzy svědky třídenní série přílivu BTC v hodnotě 525 milionů dolarů. To jasně naznačuje, že obchodníci a hodleři přesouvali své BTC k prodeji.

Jeden případ, který zaujal kryptokomunitu, byla spící velryba, která se po 14 letech probudila a vložila 1 000 BTC (67,1 milionu dolarů) na Coinbase, když se cena BTC pohybovala těsně pod historickým maximem. Prodejem bitcoinů vytěžených v roce 2010 tato velryba vydělala odhadem asi 68 až 69 milionů dolarů.

Zatímco někteří bitcoinoví hodleři vybírali ze svých držeb zisk, obchodníci s pákovým efektem měli menší štěstí, když byly jejich pozice ve velkém likvidovány a zavírány v důsledku prudkého kolísání cen.

Flash crash doslova smetl pákové tradery. Miliarda dolarů ve finanční páce byla vymazána z kryptotrhu, když se bitcoin během několika hodin propadl o 14 % poté, co krátce dosáhl nového historického maxima. Podle některých analytiků šlo o ozdravný výplach, který vymetl nadměrné spekulace z trhu.

Analytická společnost Santiment uvedla, že drtivá většina zlikvidovaných spekulací na cenu pochází od obchodníků, kteří otevírali long pozice v očekávání, že Bitcoin prorazí své historické maximum a bude se držet nad cenou 70 000 $. Jen menší část výplachu pak pocházela z likvidace shortů.

Open interest neboli množství otevřených pozic na Bitcoinu během několika hodin kleslo o 1,46 miliardy dolarů (-12 %) a pákové pozice na Ethereum klesly o dalších 967 milionů dolarů (-15 %).

Svým způsobem můžeme tento pokles open interestu považovat za znamení, že “spekulativní přebytek” byl dočasně odstraněn z trhů, dodává platforma.

Ne každý začal prodávat. Podle údajů CryptoQuant se 45 % bitcoinů nepohnulo za více než tři roky, zatímco 11 % se nikdo nedotkl pět až sedm let.

Další:

Úroky ze státního dluhu USA letos vyjdou na 870 miliard USD! Poprvé od roku 1940 překročí výdaje na obranu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *