Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Událost vzácná asi jako zatmění slunce?! Bitcoin a zlato ve stejný den překonaly své historické cenové rekordy

Cena Bitcoinu se 5. března krátce vyšplhala na nové historické maximum cca 69 200 USD, což je jen o málo více než jeho předchozí maximum 69 000 USD z listopadu 2021. Zlato ve stejný den také dosáhlo ATH, čímž došlo k pozoruhodné synchronizaci.

Očekávaný okamžik v bitcoinové komunitě se shodoval s úspěšným vývojem na tradičních finančních trzích, kdy zlato ve stejný den dosáhlo historického maxima.

Zlato vytvořilo svůj nový historický cenový rekord 2 130 USD kolem 14:30 5. března, čímž překonalo svá předchozí maxima kolem 2 000 USD stanovená na začátku prosince.

Bitcoin naproti tomu dosáhl ATH po více než 2 letech, když za necelé 2 hodiny po drahém kovu (kolem 16 hodin) vystřelil na cca 69 210 USD. Vyhoupl se tak na okamžik nad cenu z vrcholku bull marketu v listopadu 2021.

Bylo to vůbec poprvé v dějinách hlavní kryptoměny, kdy zlato a digitální zlato vytvořily nová cenová maxima ve stejný den. Někteří pozorovatelé to označili za „špatný den pro nekryté peníze,“ protože zlato i bitcoiny jsou často považovány za zajištění proti nekrytým měnám a inflaci.

Důvodů, proč obchodníci v současném prostředí hledají alternativy k tradičním fiat měnám, je celá řada – od zvýšené chuti k riziku přes lepkavou inflaci a rekordní zadlužení až po pokračující geopolitické napětí na Blízkém východě a ve východní Evropě, uvedl globální vedoucí výzkumu společnosti StoneX Matthew Weller.

Ačkoli Bitcoin krátce dosáhl nového historického maxima, okamžitě se propadl o několk tisíc dolarů pod tuto úroveň. Pohyb byl tak rychlý, že ho některé sledovací platformy, jako je CoinMarketCap, ani nestihly adekvátně přepsat do grafu.

Následný flash crash byl velmi silný a Bitcoin krátce klesl pod 62 tisíc dolarů. Podle agregátoru kryptodat Coinglass došlo ke kaskádovým likvidacím pákových pozic v hodnotě přes 679 160 000 dolarů. Téměř výhradně šlo o long pozice.

 

K rally na nové ATH Bitcoinu přispěl hype spojený s nově schválenými ETF fondy ve Spojených státech, Podle mnoha analytiků jde o historický moment, kdy do trhu začíná proudit masivní vlna kapitálu investorů na tradičních regulovaných trzích.

Další:

Bitcoin v pondělí uzavřel denní svíčku na vůbec nejvyšší ceně v celé své historii a přiblížil se maximu všech dob

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *