Pátek, 12 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Problémová newyorská banka dostává injekci likvidity ve výši 1 000 000 000 USD během 40% propadu akcií

Akcie New York Community Bank (NYCB) klesaly tak rychle, že bylo obchodování s nimi zastaveno. Banka oznámila kapitálovou injekci ve výši 1 miliardy dolarů ve snaze udržet se nad vodou.

Minulý týden NYCB šokovala investory tím, že odhalila ztrátu 2,4 miliardy dolarů a uvedla, že ve svých postupech řízení rizik našla „podstatnou slabinu.“

Společnost v té době oznámila výměnu vyššího managementu a výměnu generálního ředitele. Banka se nachází pod tíhou své rozsáhlé expozice v oblasti komerčních nemovitostí a akvizice významné části banky Signature Bank, která se zhroutila v březnu loňského roku.

Akcie NYCB již za poslední dva měsíce klesly o více než 50 %. Následně v pondělí klesly o dalších 23 % a dosáhly nejnižší úrovně od roku 1996. To vše bylo před středečním propadem o dalších 40 %.

Banka minulý týden propustila a nahradila svého generálního ředitele a dnes to udělala znovu.

I přes uvedené problémy New York Community Bank chytila pomyslné stéblo záchrany a právě oznámila kapitálovou injekci ve výši 1 miliardy dolarů ve snaze udržet se nad vodou.

Na této finanční injekci podílely společnosti Liberty Strategic Capital bývalého ministra financí USA Stevena Mnuchina, dále Hudson Bay a Reverence Capital.

V tiskové zprávě Mnuchin říká, že věří, že investice NYCB stabilizuje:

Při hodnocení této investice jsme měli na paměti profil úvěrového rizika banky.

S více než 1 miliardou dolarů kapitálu investovaného do banky jsme přesvědčeni, že nyní máme dostatečný kapitál pro případ, že by bylo v budoucnu nutné navýšit rezervy, aby byly v souladu s nebo nad poměrem krytí velkých bank NYCB.

Problémy banky obnovily obavy o zdraví bankovního sektoru jako celku a zejména regionálních bank, které čelí tlaku ze strany Federálního rezervního systému, který kvůli boji s inflací dlouhodobě drží vysoké úrokové sazby, byť již vyslal první signály možného budoucího snižování.

Další:

Velryba spící 14 let prodala 1 000 BTC za ATH cenu 69 000 USD se ziskem 68 mil. USD! Flash crash spláchl miliardy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *