Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Vyrovnání BlockFi s FTX, Alameda za 874 mil. USD dává naději uživatelům lending platformy na návrat peněz

Zkrachovalé kryptoměnové společnosti vyřešily své spory dohodou za téměř 1 miliardu dolarů, což by mohlo vést až k úplnému zotavení zákazníků půjčovací platformy BlockFi.

Kryptofirmy BlockFi a FTX dosáhly „v principu“ dohody o urovnání svých sporů. Podle soudního podání ze 6. března bývalá kryptoburza FTX souhlasila s tím, že zaplatí BlockFi až 874,5 milionu dolarů a upustí od svých nároků,

Podmínky vyrovnání podléhají schválení americkým soudcem pro bankroty Johnem Dorseym ve Wilmingtonu, Delaware. Očekává se, že dohodu schválí a stane se tak údajně až nad očekávání dobrým výsledkem pro bývalé klienty BlockFi.

Vyrovnání by vyřešilo nároky BlockFi vůči FTX v celkové výši přibližně miliardy dolarů a FTX se také zřekne „milionů dolarů pohledávek a dalších protinároků“ vůči BlockFi.

Uvedených 874,5 milionů dolarů se skládá z pohledávky ve výši 185,2 milionů dolarů vůči FTX.com, což představuje hodnotu zákaznických aktiv BlockFi držených na burze, spolu s pohledávkou za půčku ve výši 689,3 milionů dolarů vůči Alameda Research, sesterské společnosti FTX.

Navrhované vyrovnání uvádí, že 250 milionů dolarů z celkové částky bude považováno za „zajištěnou pohledávku“, která upřednostní platbu společnosti BlockFi. Zbytek závisí na schopnosti FTX nejprve splatit svým vlastním zákazníkům a dalším věřitelům.

Správci konkurzní podstaty společnosti BlockFi uvedli, že výsledku bylo dosaženo díky „včasné mediaci,” která snížila náklady a zajistila, že peníze vyhrazené na soudní spory se společností FTX budou namísto toho použity na distribuci zákazníkům.

Tato vyjednaná dohoda představuje pro BlockFi a její zákazníky vynikající výsledek – lepší, než se dalo očekávat i v den účinnosti plánu.

Bankorot tzv. podle kapitoly 11 podala společnost BlockFi 28. listopadu 2022, a to s odvoláním na vystavení šokovému kolapsu FTX. V roce 2023 se obě společnosti vzájemně zažalovaly kvůli vzájemným pohledávkám ve výši 275 milionů dolarů, resp. více než miliardy dolarů.

V říjnu 2023 lending platforma umožnila zákaznické výběry, ale pouze z tzv. peněženky, což se netýkalo úročených prostředků. Nyní se i díky zatím nepravomocné dohodě očekává, že si i zákazníci s úročenými účty budou moct ještě letos vybrat některá svá aktiva. Stále však není jasné, jak velká část to bude.

Další:

Úroky ze státního dluhu USA letos vyjdou na 870 miliard USD! Poprvé od roku 1940 překročí výdaje na obranu

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *