Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Dolarový stablecoin Tether (USDT) dosáhl historicky rekordní tržní kapitalizace ve výší 100 miliard USD

Největší stablecoin na trhu prolomil historický milník v podobně rekordní tržní kapitalizace na kulaté úrovni 100 miliard dolarů. Držet si konkurenci od těla mu mimo jiné pomohla i SEC či další americké agentury.

Stablecoin USDT překonal tržní kapitalizaci ve výši 100 miliard USD, zaznamenal meziroční nárůst o 9 % a prohloubil propast před svými rivaly včetně USDC.

Binance pouští stablecoiny Binance USD (BUSD) ke dnu! Koncem roku převede zůstatky uživatelů na FDUSD

Zatímco na základě dat portálu Coingecko dosáhl Tether svého milníku 100 miliard dolarů 4. března, na CoinMarketCapu je překonání této úrovně zaznamenáno až v úterý 5. března.

Ačkoli USDT není v pravém slova smyslu kryptoměnou, je aktuálně 3. největším aktivem na kryptomarketu podle tržní kapitalizace hned za Bitcoinem a Ethereem. Nejbližší velký stablecoin USDC vydávaný společností Circle, v žebříčku sedmý, aktuálně dosahuje kapitalizace necelých 30 miliard dolarů.

Paolo Ardoino, generální ředitel společnosti Tether, uvedll:

Překonání tržní kapitalizace 100 miliard dolarů není jen numerický úspěch; je to důkaz stěžejní role Tetheru při přetváření prostředí digitálních financí.

Tether je stablecoin navázaný na cenu amerického dolaru, dostupný na 14 blockchainech a protokolech. Stejnojmenná společnost, která token vydává, tvrdí, že každý USDT je krytý v poměru 1:1 svými nezávisle auditovanými rezervami, které tvoří především americké pokladniční poukázky (T-Bills).

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 společnost vykázala rekordní čtvrtletní zisk ve výši 2,85 miliardy dolarů. Z toho 1 miliarda plynula právě z výnosů z krátkodobých státních dluhopisů USA.

Další:

Kastrace BUSD je nešťastným důsledkem žalostného zaspání amerických zákonodárců: Komentář

V únoru byly držitelům ukradeny kryptoměny v hodnotě více než 8,4 miliard korun, hlásí analytici PeckShieldu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *