Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Venezuela po 6 neúspěšných letech uzavírá Petro (PTR)! Kapitola rozvoje národní kryptoměny skončila 15. ledna

Jihoamerická republika na pobřeží Karibského moře ukončila své státní krypto. Národní kryptoměna Petro (PTR) oficiálně skončí 15. ledna.

Petro bylo zamýšlené jako úder proti americkým sankcím, ale nebylo nikdy přijato doma ani v zahraničí a bylo ochromeno skandálem. Vznik neúspěšné státní kryptoměny Venezuely sahá do roku 2018.

Státem řízená kryptoměna krytá ropou byla spuštěna poté, co fiat měna Venezuely – bolivar – prudce poklesla pod tlakem sankcí Spojených států. Vydání petra nařídil venezuelský prezident Nicolás Maduro i přes nesouhlas parlamentu.

V roce 2020 se Petro stalo plně funkčním a mohlo se začít používat. K tomu však nicméně nikdy plně nedošlo kvůli nízkému přijetí. Nepomohly ani Madurovy snahy o jeho propagaci a nucená implementace centrální bankou Venezuely.

Dalším hřebíčkem do rakve projektu byl skandál. V červnu 2020 vydala americká imigrační a celní správa odměnu 5 milionů dolarů za dopadení Joselita Ramireze Camacha, který vedl National Superintendency of Crypto Assets, úřad dohlížející na Petro. Byl obviněn z vazby na mezinárodní obchod s narkotiky.

V březnu 2023 byl oznámen nový tým národního krypto oddělení, který nezahrnoval Joselita Ramireze. Ramireze vedl oddělení od jeho založení v roce 2018, ale byl zatčen 17. března na základě obvinění z korupce.

Jak uvádí Cointelegraph, oznámení o vypnutí venezuelské národní kryptoměny se objevilo na vládním webu věnovaném Petru. Web byl však později vypnut.

Skončilo venezuelské Petro, které nebylo CBDC, tedy digitální měna centrální banky, ale určitá vládní variace na kryptoměnu. Podobně jako CBDC však postrádalo některé základní principy kryptoměny, jako je decentralizace, nezávislost a absence centrální autority.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *