Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Generální ředitel společnosti BlackRock Larry Fink: Bitcoin (BTC) není měna, ale aktivum sloužící k ukládání bohatství

Použití Bitcoinu pro každodenní transakce není něco, co by bylo příliš reálné. Šéf společnosti Blackrock – největšího správce aktiv na světě – Larry Fink ohledně budoucnosti Bitcoinu.

Jak pokračuje cesta Bitcoinu směrem k masovému přijetí, pokračuje i debata o tom, jaký je hlavní účel, pro který se král krptoměn bude používat nejvíc.

Generální ředitel BlackRock Larry Fink promluvil o Bitcoinu poté, co se jeho společnost stala jednou z desítky společností, které představily svůj spot ETF fond podložený bitcoiny v USA.

Jak by se dalo předpokládat, šéf Blackrocku vidí hlavní účel Bitcoinu jakožto aktiva pro ukládání hodnoty. Krypto by podle Finka mělo být veřejně vnímáno čistě jako třída aktiv, jako alternativní forma ukládání bohatství.

Uvedl:

Nevěřím, že to někdy bude měna. Věřím, že je to třída aktiv.

Larry Fink pochybuje o praktičnosti používání Bitcoinu pro každodenní transakce a naopak se přiklání k tomu, že centrální banky již brzy dokončí tvorbu svých CBDC.

Pokud jde o budoucí cenu Bitcoinu, Fink vysvětlil, že to pro něj není hlavní priorita a soustředí se na nabídku ETF jako nástroje k ukládání bohatství.

Ohledně předpovědi ocenění BTC v rozmezí od 600 000 do 1 milionu USD generální ředitelky ARK Invest Cathie Woodové uvedl:

Myslím si, že pokud se k této výši přiblíží, zlato bude představovat ještě větší hodnotu. A aby bylo jasno, pokud si myslíte, že je to digitální zlato, bude mezi zlatem a Bitcoinem referenční bod.

Bitcoin ETF přispěje k legitimizaci odvětví, které od začátku čelilo skepticismu, potvrdil Larry Fink s tím, že regulované fondy vytváří bezpečnější formu investice.

Zatímco bitcoinový fond se již veřejně obchoduje na amerických burzách, BlackRock požádal o spotový ETF na Ethereum v listopadu 2023, přičemž konečný termín pro rozhodnutí SEC je stanoven na květen 2024. Společnost drží rekord 576 schválených ETF fondů s jediným zamítnutím za celou svou historii.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *