Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Vrchní soud Spojeného království zmrazil majetek falešného Nakamota Craiga Wrighta! Dluží Peteru McCormackovi

Nejvyšší soud Spojeného království vydal celosvětový příkaz ke zmrazení majetku počítačového vědce a obchodníka Craiga Wrighta, který falešně tvrdil, že je tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamoto.

Wrightova aktiva byla zmrazena za účelem vyplacení soudních výloh protistrany po prohrané soudní bitvě.

Podcasterovi a podnikateli Peteru McCormackovi, kterého Wright v roce 2019 žaloval za urážku na cti, dluží zhruba 1,5 milionu britských liber (45 milionů korun) na právních poplatcích.

Právní spory mezi Wrightem a McCormackem začaly poté, když McCormack v několika tweetech a videu na YouTube obvinil počítačového vědce a podnikatele, že podvodně tvrdil, že je Satoshi Nakamoto, pseudonymní vynálezce Bitcoinu.

Tvrzení, že je Satoshi Nakamoto, začal Wright šířit v roce 2016 a použil toto tvrzení jako základ pro podání žalob proti 13 vývojářům Bitcoin Core, nárokování práv na bitcoinový whitepaper a dalších částí decentralizovaného protokolu, jako je bitcoinová databáze, ale i k popichování bitcoinové komunity, kde se rychle stal terčem kritiky.

Proti samozvanému Nakamotovi se postavila Crypto Open Patent Alliance (COPA), skupina složená z několika obžalovaných uvedených ve Wrightově žalobě, aby u soudu dokázala, že mu nepatří žádné zásluhy za vznik BTC.

COPA poskytla nejméně 50 důkazů o padělání dokumentů a ve svých zavěrečných řečích právníci uvedli, že Wright „vynalezl celou životopisnou historii a produkoval jednu tranši padělaných dokumentů za druhou, aby ji podpořil.”

Soud rozhodl, že Wright není Nakamoto a ukončil tak boj o duševní vlastnictví, který mohl mít vážné dopady na celý bitcoinový ekosystém. Po rozsudku soudce Jamese Mellora, že Wrightovo tvrzení bylo nepravdivé, došlo také na osvobození McCormacka za hanobení Wrightova charakteru a vzniklo mu právo na právní odškodnění.

Další:

Analytik predikuje 400% růst Bitcoinu po korekci: Krátkodobá bolest by mohla vést k dlouhodobému zisku

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *