Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Analytik predikuje 400% růst Bitcoinu po korekci: Krátkodobá bolest by mohla vést k dlouhodobému zisku

Ostře sledovaný pseudonymní analytik Dave the Wave říká, že se cena Bitcoinu (BTC) může ještě více propadnout, ale korekce nakonec podnítí obnovenou rally na cestě k novým historickým cenovým maximům hlavní kryptoměny.

Analytik přirovnal současnou situaci na kryptomarktu k začátku roku 2017, kdy se Bitcoin propadl do 40% korekce před zažehnutím parabolického nárůstu na tehdejší ATH 20 000 USD.

Cena BTC může znovu nabídnout hodlerům „nákupní zónu,“ uvádí Dave the Wave s odkazem na graf modelu logaritmické růstové křivky (LGC). Podle obchodníka korekce povede ke zformování místního dna a následně se graf otočí.

Podobné 40% stažení severně na Fibonacciho úroveň 0,38 by znamenalo dosažení ceny 44 000 dolarů… S návratem ceny BTC k trendové linii a nákupní zóně LGC, uvedl analytik.

Takový propad ceny Bitcoinu by způsobil značné nerealizované ztráty mnoha investorům, včetně kupujících bitcoinových ETF a zažehl by bolestivou sezónu pro altcoiny, které obykle v dobách propadů ceny Bitcoinu zaznamenávají hlubší propady než největší kryptoměna.

Korekce pro investory může představovat nákupní příležitost. To se potvrdilo v pátek, kdy prudký propad BTC vedl k přílivu 143,1 milionu dolarů do amerických bitcoinových ETF, které zaznamenaly největší čistý příliv za měsíc.

Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) dominoval s přílivem v hodnotě 117 miliony USD. Bitwise Bitcoin ETF (BITB) zaznamenal čistý příliv 30,2 milionu USD a ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) a VanEck Bitcoin Trust (HODL) ETF 11,3 milionu USD a 12,8 milionu USD. Odliv ve výši 28,6 mil. USD pak zaznamenal fond Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Dave the Wave zdůrazňuje, že hluboký korekční propad bude pro Bitcoin dlouhodobě přínosný.

Podle analytika by hlubší korkce postavila BTC do pozice, ze které by se do konce roku 2025 jeho cena zvýšila o 400 % směrem k cílové úrovni analytika na vrcholu býčího trhu ve výši 220 000 USD.

Krátkodobá bolest BTC, dlouhodobý zisk, shrnul Dave the Wave v kostce svou predikci.

Další:

Emitent USDC Circle se stává prvním licencovaným vydavatelem stablecoinů v rámci kryptoregulace MiCA v EU

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *