Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Vývojář Představil Bitcoinový Smart Contract Programovací Jazyk Miniscript

Tvůrce aktualizace SegWit, Bitcoin Core vývojář, Peter Wuille představil smart contract programovací jazyk pro Bitcoin. Jmenuje se Miniscript a byl vyvinut v kanadské blockchainové technologické firmě Blockstream Research.

Miniscript – inteligentní smlouvy pro BTC

Po roce vývoje představil Miniscript komunitě jeho vývojářský tým – Peter Wuille, Andrew Poelstra a Sanket Kanjalkar z Blockstream Research. Tento programovací jazyk je podle tvůrců navržen pro Bitcoin  tak, že nevyžaduje žádné consensuální změny. Jinými slovy nebude potřeba provést aktualizaci.

Wuille vysvětlil, že Miniscript pomůže překonat bariéry mezi částmi softwaru používaného při smart kontraktech. Dále umožní použít tzv. multisig ekosystém, který funguje efektivněji než jednoduchý jazyk.

  • Multisignature je potřeba, když chcete, aby jednu transakci podepsalo více privátních klíčů. Při běžné transakci, jakou všichni známe, je třeba pouze jeden podpis k odeslání BTC.

Vývojář využití vysvětluje následovně:

„Představte si, že společnost chce chránit své fondy pro uchovávání v cold úložišti pomocí zásady vícestranné identifikace 3 vedoucími pracovníky. Jeden z vedoucích pracovníků má však vlastní nastavení založené na 2FA / multisig / timelock. Proč nemůže být celé nastavení jedním z multisig “účastníků“? Hodně práce je zaměřeno na rozšíření funkčnosti samotného blockchainu pro podporu složitějších aplikací, ale mám pocit, že zapomínáme, že používat tyto funkce přístupným, složitelným a analyzovatelným způsobem je dnes v podstatě nemožné.“

Miniscript je nyní k dispozici v implementacích pro C ++ a Rust. Práce na něm stále probíhají, ale již také oznámili, že se v podstatě jedná o „přeformulování bitcoinových skriptů.”

Ano, Bitcoin skutečně umí smart kontrakty, byť to není moc známé. Obvykle se pro tyto účely používají platformy jako Ethereum a další. Pokud vás toto téma zajímá blíže, doporučujeme se porozhlédnout po technicky založených webech, nebo poptat nadšenců v některé z bitcoinových uživatelských komunit.

TIP: Bitcoinovej Kanál | Je Bitcoin Zastaralá Technologie a Bude Překonán?

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *