Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Likvidátor Hacknuté Burzy Cryptopia Usiluje o Vrácení Kryptoměn Uživatelům

Přidělený likvidátor zkrachovalé novozélandské kryptoměnové burzy Cryptopia oznámil pokrok v určování vlastnictví zákazníků. Do likvidace vstoupila po neúspěšném pokusu o zotavéní z lednového hacku.

Likvidátor Cryptopie chce vrátit prostředky zákazníkům

Vyplývá to z nedávné zprávy, kde popisuje aktuální průběh vypořádávání závazků Cryptopie. Jako likvidátor byla přidělena firma Grant Thornton Nový Zéland. Hovoří o velké spoustě práce při zjišťování informací o vlastnictví jednotlivých uživatelů. Vzhledem k hacku a nákladům samotné likvidace však není jisté, do jaké míry budou uživatelé burzy odškodněni.

Likvidátor hovoří o obrovském množství práce. Vzhledem k tomu, že šlo o centralizovanou burzu, byly prostředky uchovávány dohromady a oni tak údajně musí přiřadit ke každému kontu příslušné kryptoměny. Firma k tomu uvádí:

„Doufáme, že nám tento proces ukáže držby jednotlivých majitelů účtů. Tento proces již probíhá, ale jeho dokončení bude ještě nějakou dobu trvat. Pracujeme na sladění účtů více než 900 000 zákazníků, z nichž mnozí mají více krypto aktiv. Miliony transakcí u více než 400 různých krypto aktiv musí být vzájemně sladěny jedna po druhé.“

Cryptopia totiž prý nikdy nesladila své zákaznické databáze s kryptoměnami skutečně drženými v peněženkách. Také okolnosti hacku zůstávají dosud neobjasněny. Likvidátor proto spolupracuje s policií na odhalení pachatele a získání prostředků. Dále uvedli, že stále pokračují v přesunu kryptoměn do bezpečného prostředí. Pokrokem je, že se podařilo získat data Cryptopie uložená v datovém centru třetí strany v Arizoně, se kterou byla burza v konfliktu kvůli dluhu.

Zajímavostí je, že Cryptopia 12. 3. 2019 na svých stránkách informovala, že chtějí ztráty uživatelů kompenzovat prostřednictvím tokenů CT. Tokeny měly být v pravidelných intervalech vykupovány Cryptopií zpět, dokud nebudou všechny spáleny a uživatelé odškodněni. Zpráva však byla ještě tentýž den odstraněna a burza krátce poté přešla do likvidace.

TIP: Binance si Dopisuje s Dalším Hackerem – Naboural jim Twitter

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *