Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Změna paradigmatu vyplašila šéfa digitálních aktiv Morgan Stanley: Bitcoin a CBDC ohrožují americký dolar

Varování ohledně Bitcoinu a CBDC vyřkl Andrew Peel, šéf digitálních aktiv v Morgan Stanley. Hovoří o změně paradigmatu ve vnímání a používání digitálních aktiv, která by mohla mít dopad na dominanci amerického dolaru.

„Posun paradigmatu“ ve vnímání a používání digitálních aktiv, jako je Bitcoin (BTC) a digitální měny centrální banky (CBDC), dle svých slov zaznamenal odborník na digitální aktiva společnosti Morgan Stanley.

Podle bankéře investiční banky z Wall Street by změny zahrnující digitální aktiva mohly ohrozit dominanci amerického dolaru jako globální měny.

Zatímco americký dolar tvoří zhruba 60 % globálních devizových rezerv, posun paradigmatu v globálním vnímání a používání digitálních aktiv by mohl zpochybnit vedoucí postavení dolaru, uvedl Andrew Peel, šéf digitálních aktiv Morgan Stanley.

Poznámky Peela přišly v reakci na schválení spotových bitcoinových ETF ve Spojených státech. Obchodování těchto fondů podle bankéře zmíněný posun urychlilo.

Peel dále hovoři o pozoruhodném globální přijetí Bitcoinu za posledních 15 let. Bitcoin neustále roste, přičemž 106 milionů lidí na celém světě v současnosti drží kryptoměnu, a bitcoinové bankomaty se nacházejí ve více než 80 zemích.

Kromě toho se vedoucímu pracovníkovi banky nelíbí ani rozvoj CBDC:

CBDC mají potenciál vytvořit jednotný standard pro přeshraniční platby, což by mohlo snížit závislost na tradičních zprostředkovatelích, jako je SWIFT, a na používání dominantních měn, jako je dolar.

Podle údajů z Atlantic Council CBDC trackeru neuvěřitelných 130 zemí – představujících více než 98 % celosvětového hrubého domácího produktu – zkoumá nebo rozvíjí digitální měnu centrální banky.

Čtěte dále:

Přijetí eura Českou republikou by znamenalo zavedení CBDC! Je 30 miliard důkazů, že to ECB myslí vážně

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *