Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

37 % Etherea odteklo z kryptoburz po přechodu na Ethereum 2.0

Uživatelé kryptoburz stáhli do vlastních peněženek velké množství mincí ETH. Odliv po updatu Merge již přesáhl třetinu všech etherů na obchodních platformách.

 

Bitcoin díky Ordinals dosáhl 44 milionů adres! Poprvé ve 14leté historii není používán jen pro transakce

 

Ethereum odtéká z kryptoburz

Druhá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace zhruba před šesti měsíci prošla zásadním updatem známým mimo jiné jako Ethereum 2.0, či jako Merge. Po sloučení zaznamenává neustálý pokles nabídky na kryptoburzách.

ETH 2.0 přineslo na ethereový mainnet proof-of-stake (PoS) v aktualizci Merge v září 2022. Podle údajů on-chain analytické firmy Santiment poté množství dostupných ETH na kryptoburzách kleslo o 37 %.

Neustálý pokles nabídky na burzách je považován za býčí faktor. K dispozici je méně ETH k obchodování nebo prodeji.

Z celkových 122,37 mil. ETH v oběhu je na kryptoburzách vloženo 13,36 milionu ETH v hodnotě 19,7 miliardy dolarů. Před sloučením přitom bylo na burzách celkem 19,12 milionů ETH.

 

Další novinkou, která zamíchá kartama, je aktualizace Shanghai, naplánována na březen. Shanghai hard fork bude integrovat více návrhů na vylepšení a umožní stakeholderům a validátorům stáhnout své držby z Beacon Chainu.

V současné době je na síťi Beacon Chain zastakováno 16 milionů ETH, což představuje 14 % z celkové nabídky v hodnotě přibližně 25 miliard USD při současných cenách.

Poslední související zajímavostí je fakt, že se Ethereum po aktualiztaci London ze srpna 2021 stalo deflačním. Spáleno již bylo celkem 2,9 milionu ETH, což se odhaduje na 4,5 miliardy dolarů v dnešní hodnotě.

 

 

Bitcoin na prahu bull marketu? Další várka bullish grafů: Týden na trzích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *